Löydä elämyksiä!
Hae näyttelyitä, tapahtumia, museoita, puheenaiheita. Inspiroidu! Kaiken tämän voit kokea Museokortilla.
Hae näyttelyitä, tapahtumia, museoita, puheenaiheita. Inspiroidu! Kaiken tämän voit kokea Museokortilla.
Museokortilla virkistäydyt monipuolissa tapahtumissa.
Forssan museo, Forssa
2.2.2024 – 26.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
2.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
3.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
3.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
3.2.2024
Museo Leikki, Espoo
3.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
3.2.2024
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
3.2.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
3.2.2024
Designmuseo, Helsinki
3.2.2024
Designmuseo, Helsinki
3.2.2024
Designmuseo, Helsinki
3.2.2024
Designmuseo, Helsinki
3.2.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
3.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
3.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
3.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
3.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
3.2.2024
Aalto2, Jyväskylä
3.2.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
3.2.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
3.2.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
3.2.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
3.2.2024
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
3.2.2024 – 11.8.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
3.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, Huvilamuseo Villa Rulludd, Espoo
4.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
4.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
4.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
4.2.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
4.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
4.2.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
4.2.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
4.2.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
4.2.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
4.2.2024 – 26.5.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
4.2.2024
Salon taidemuseo - Veturitalli, Salo
4.2.2024 – 28.4.2024
Sibelius-museo, Turku
4.2.2024
Pohjanmaan museo, Vaasa
4.2.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
5.2.2024 – 14.2.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
5.2.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
5.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
6.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
6.2.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
6.2.2024
Museo Leikki, Espoo
7.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
7.2.2024
Amos Rex, Helsinki
7.2.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
7.2.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
7.2.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
7.2.2024
Merkki, Helsinki
7.2.2024
Teatterimuseo, Helsinki
7.2.2024
Teatterimuseo, Helsinki
7.2.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
7.2.2024
Särestöniemi-museo, Kittilä
7.2.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
7.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
7.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
7.2.2024
Lohjan Museo, Lohja
7.2.2024
Rauman merimuseo, Rauma
7.2.2024
Sibelius-museo, Turku
7.2.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
7.2.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
7.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
8.2.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
8.2.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
8.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
9.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
9.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
9.2.2024
Postimuseo, Tampere
9.2.2024
Postimuseo, Tampere
9.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
10.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
10.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
10.2.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
10.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
10.2.2024
HAM Helsingin taidemuseo, Helsinki
10.2.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
10.2.2024
Merkki, Helsinki
10.2.2024
Tamminiemi, Helsinki
10.2.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
10.2.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
10.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
10.2.2024 – 15.6.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
10.2.2024 – 18.2.2024
Kuntsin modernin taiteen museo, Vaasa
10.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
11.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
11.2.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
11.2.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
11.2.2024
Mikkelin valokuvakeskus, Mikkeli
11.2.2024 – 17.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
11.2.2024
Mobilia, Kangasala
12.2.2024 – 16.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
13.2.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
13.2.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
13.2.2024
Merkki, Helsinki
13.2.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
13.2.2024
Satakunnan Museo, Pori
13.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
14.2.2024
Museo Leikki, Espoo
14.2.2024
Huittisten museo, Huittinen
14.2.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
14.2.2024 – 15.5.2024
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
14.2.2024
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
14.2.2024
Aalto2, Jyväskylä
14.2.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
14.2.2024
Särestöniemi-museo, Kittilä
14.2.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
14.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
14.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
14.2.2024
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
14.2.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
14.2.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
14.2.2024
Orimattilan taidemuseo, Orimattila
14.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
14.2.2024
Rauman merimuseo, Rauma
14.2.2024
Rauman merimuseo, Rauma
14.2.2024
Rauman taidemuseo, Rauma
14.2.2024
Lapin maakuntamuseo, Rovaniemi
14.2.2024
Rovaniemen taidemuseo Korundi, Rovaniemi
14.2.2024
Sibelius-museo, Turku
14.2.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
14.2.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
14.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
15.2.2024
Särestöniemi-museo, Kittilä
15.2.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
15.2.2024
Hiihtomuseo, Lahti
15.2.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
15.2.2024
Museo Leikki, Espoo
16.2.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
16.2.2024
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
16.2.2024
Postimuseo, Tampere
16.2.2024
Sibelius-museo, Turku
16.2.2024
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
16.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
17.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
17.2.2024 – 18.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
17.2.2024
Museo Leikki, Espoo
17.2.2024 – 20.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
17.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
17.2.2024
Forssan museo, Forssa
17.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
17.2.2024
Kansallismuseo, Helsinki
17.2.2024 – 18.2.2024
Teatterimuseo, Helsinki
17.2.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
17.2.2024 – 25.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
17.2.2024 – 10.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
17.2.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
17.2.2024 – 10.3.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
17.2.2024
Luontotalo Arkki, Pori
17.2.2024 – 3.3.2024
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
17.2.2024 – 3.3.2024
Rosenlew-museo, Pori
17.2.2024 – 3.3.2024
Vanha raatihuone, Porvoon museo, Porvoo
17.2.2024 – 18.2.2024
Rauman taidemuseo, Rauma
17.2.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
17.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
18.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
18.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
18.2.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
18.2.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
18.2.2024
Forssan museo, Forssa
19.2.2024 – 3.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
19.2.2024 – 23.2.2024
Merkki, Helsinki
19.2.2024 – 25.2.2024
Suomenlinna-museo, Helsinki
19.2.2024 – 25.2.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
19.2.2024 – 10.3.2024
Mobilia, Kangasala
19.2.2024 – 3.3.2024
Rosenlew-museo, Pori
19.2.2024
Vakoilumuseo, Tampere
19.2.2024 – 1.3.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
19.2.2024 – 23.2.2024
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
19.2.2024 – 3.3.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
19.2.2024 – 25.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
20.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
20.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
20.2.2024 – 24.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
20.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
20.2.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
20.2.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
20.2.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
20.2.2024 – 24.2.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
20.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
20.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
20.2.2024
Teatterimuseo, Helsinki
20.2.2024
Tekniikan museo, Helsinki
20.2.2024
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
20.2.2024 – 25.2.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
20.2.2024 – 22.2.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
20.2.2024 – 21.2.2024
Porin taidemuseo, Pori
20.2.2024
Rauman taidemuseo, Rauma
20.2.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
20.2.2024 – 25.2.2024
Lapin maakuntamuseo, Rovaniemi
20.2.2024
Salon taidemuseo - Veturitalli, Salo
20.2.2024 – 21.2.2024
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
20.2.2024 – 22.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
21.2.2024
HAM Helsingin taidemuseo, Helsinki
21.2.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
21.2.2024 – 23.2.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
21.2.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
21.2.2024
Luontotalo Arkki, Pori
21.2.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
21.2.2024 – 3.3.2024
Fiskarsin museo, Raasepori
21.2.2024 – 23.2.2024
Rauman taidemuseo, Rauma
21.2.2024
Sallan sota- ja jälleenrakennusajan museo, Salla
21.2.2024 – 6.3.2024
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
21.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
22.2.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
22.2.2024
Särestöniemi-museo, Kittilä
22.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
22.2.2024
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
22.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
23.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
23.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
23.2.2024
Tekniikan museo, Helsinki
23.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
23.2.2024
Postimuseo, Tampere
23.2.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
23.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
24.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
24.2.2024
Villa Gyllenberg, Helsinki
24.2.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
24.2.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
24.2.2024
Mobilia, Kangasala
24.2.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
24.2.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
24.2.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
24.2.2024 – 2.3.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
24.2.2024 – 25.2.2024
Talomuseo Glims, Espoo
25.2.2024
Heinolan taidemuseo, Heinola
25.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
25.2.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
25.2.2024
Mobilia, Kangasala
25.2.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
25.2.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
25.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
25.2.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
25.2.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
25.2.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
25.2.2024 – 3.3.2024
Sibelius-museo, Turku
25.2.2024
Sibelius-museo, Turku
25.2.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
26.2.2024 – 1.3.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
27.2.2024
Designmuseo, Helsinki
27.2.2024
Designmuseo, Helsinki
27.2.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
27.2.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
27.2.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
27.2.2024
Merkki, Helsinki
27.2.2024
Tiedemuseo Liekki, Helsinki
27.2.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
27.2.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
27.2.2024
Särestöniemi-museo, Kittilä
27.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
27.2.2024
Pohjanmaan museo, Vaasa
27.2.2024 – 3.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
28.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
28.2.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
28.2.2024
Merkki, Helsinki
28.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
28.2.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
28.2.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
28.2.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
28.2.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
28.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
28.2.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
28.2.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
28.2.2024
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
28.2.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
28.2.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
28.2.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
28.2.2024
Sibelius-museo, Turku
28.2.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
28.2.2024
Nelimarkka-museo, Etelä-Pohjanmaan aluetaidemuseo, Alajärvi
29.2.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
29.2.2024
Tiedemuseo Liekki, Observatorio, Helsinki
29.2.2024
K.H.Renlundin museo, Näyttelyhalli, Kokkola
29.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
1.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
1.3.2024
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
1.3.2024
Nykytaiteen museo Kiasma, Helsinki
1.3.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
1.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
1.3.2024
K.H.Renlundin museo, Näyttelyhalli, Kokkola
1.3.2024
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
1.3.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
1.3.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
1.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
2.3.2024
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
2.3.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
2.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
2.3.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
2.3.2024
Villa Gyllenberg, Helsinki
2.3.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
2.3.2024
Keuruun museo, Keuruu
2.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
2.3.2024 – 10.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
2.3.2024 – 3.3.2024
Wolkoffin talomuseo, Lappeenranta
2.3.2024 – 2.6.2024
Ahlström Voyage, Noormarkku
2.3.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
2.3.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
2.3.2024
Lottamuseo, Tuusula
2.3.2024 – 1.6.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
3.3.2024
Talomuseo Glims, Espoo
3.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
3.3.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
3.3.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
3.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
3.3.2024
Kuntsin modernin taiteen museo, Vaasa
3.3.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
4.3.2024 – 10.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
5.3.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
5.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
5.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
5.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
6.3.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
6.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
6.3.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
6.3.2024
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
6.3.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
6.3.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
6.3.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
6.3.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
6.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
6.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
6.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
6.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
7.3.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
7.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
8.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
8.3.2024
Museo Leikki, Espoo
8.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
8.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
8.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
8.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
8.3.2024
Orimattilan taidemuseo, Orimattila
8.3.2024
Lenin-museo, Tampere
8.3.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
8.3.2024
Sibelius-museo, Turku
8.3.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
8.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
9.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
9.3.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
9.3.2024 – 10.3.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
9.3.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
9.3.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
9.3.2024
Palanderin talo, Hämeenlinna
9.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
9.3.2024
Suur-Savon museo, Mikkeli
9.3.2024
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
9.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
10.3.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
10.3.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
10.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
10.3.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
10.3.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
11.3.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
12.3.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
12.3.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
12.3.2024
Satakunnan Museo, Pori
12.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
13.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
13.3.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
13.3.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
13.3.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
13.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
13.3.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
13.3.2024
Vanha raatihuone, Porvoon museo, Porvoo
13.3.2024
Rauman merimuseo, Rauma
13.3.2024
Postimuseo, Tampere
13.3.2024
Sibelius-museo, Turku
13.3.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
13.3.2024
Tekniikan museo, Helsinki
14.3.2024
Nurmijärvi-Taiteen Museo, Nurmijärvi
14.3.2024
Sastamalan seudun museo, Sastamala
14.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
15.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
16.3.2024 – 17.3.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
16.3.2024
Designmuseo, Helsinki
16.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
16.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
16.3.2024
Teatterimuseo, Helsinki
16.3.2024
Villa Gyllenberg, Helsinki
16.3.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
16.3.2024
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
16.3.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
16.3.2024
K.H.Renlundin museo, Roosin talo, Kokkola
16.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
16.3.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
16.3.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
16.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
17.3.2024
Merkki, Helsinki
17.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
17.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
17.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
19.3.2024 – 28.3.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
19.3.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
19.3.2024
Postimuseo, Tampere
19.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
20.3.2024
Talomuseo Glims, Espoo
20.3.2024
Talomuseo Glims, Espoo
20.3.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
20.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
20.3.2024
Merkki, Helsinki
20.3.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
20.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
20.3.2024
Museokeskus Vapriikki, Tampere
20.3.2024
Sibelius-museo, Turku
20.3.2024
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
20.3.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
21.3.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
21.3.2024
Nurmijärvi-Taiteen Museo, Nurmijärvi
21.3.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
21.3.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
21.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
22.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
22.3.2024
Museo Leikki, Espoo
22.3.2024
Nykytaiteen museo Kiasma, Helsinki
22.3.2024 – 8.5.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
22.3.2024
Aalto2, Jyväskylä
22.3.2024
Aalto2, Jyväskylä
22.3.2024
Aalto2, Jyväskylä
22.3.2024 – 24.3.2024
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
22.3.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
22.3.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
22.3.2024 – 24.3.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
22.3.2024
Kuralan Kylämäki, Turku
22.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
23.3.2024
Forssan museo, Forssa
23.3.2024 – 31.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
23.3.2024
Tamminiemi, Helsinki
23.3.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
23.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
23.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
23.3.2024
Suomen Ilmavoimamuseo, Jyväskylä
23.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
23.3.2024
Wolkoffin talomuseo, Lappeenranta
23.3.2024 – 31.3.2024
Sodan ja Rauhan keskus Muisti & Päämajamuseo, Mikkeli
23.3.2024
Ahlström Voyage, Noormarkku
23.3.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
23.3.2024
Luontotalo Arkki, Pori
23.3.2024
Turun linna, Turku
23.3.2024 – 26.5.2024
Turun linna, Turku
23.3.2024
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
23.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
24.3.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
24.3.2024
Talomuseo Glims, Espoo
24.3.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
24.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
24.3.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.3.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
24.3.2024
WAM, Turku
24.3.2024
Äänekosken taidemuseo, Äänekoski
24.3.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
25.3.2024 – 28.3.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
26.3.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
26.3.2024
Merkki, Helsinki
26.3.2024
Keuruun museo, Keuruu
26.3.2024
Porin taidemuseo, Pori
26.3.2024
Satakunnan Museo, Pori
26.3.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
27.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
27.3.2024
Merkki, Helsinki
27.3.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
27.3.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
27.3.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
27.3.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
27.3.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
27.3.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
27.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
27.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
27.3.2024
Lohjan Museo, Lohja
27.3.2024
Aboa Vetus, Turku
27.3.2024
Sibelius-museo, Turku
27.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
28.3.2024
Museo Leikki, Espoo
28.3.2024
Talomuseo Glims, Espoo
28.3.2024
LUOMUS Kaisaniemen kasvitieteellinen puutarha, Helsinki
28.3.2024 – 31.3.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
28.3.2024 – 1.4.2024
Porin taidemuseo, Pori
28.3.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
28.3.2024 – 1.4.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
29.3.2024 – 1.4.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
29.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
30.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
30.3.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
30.3.2024
Merkki, Helsinki
30.3.2024
Suomenlinna-museo, Helsinki
30.3.2024 – 31.3.2024
Teatterimuseo, Helsinki
30.3.2024 – 31.3.2024
Tekniikan museo, Helsinki
30.3.2024 – 31.3.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
30.3.2024 – 31.3.2024
Ahola, Järvenpää
30.3.2024
Särestöniemi-museo, Kittilä
30.3.2024 – 31.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
30.3.2024
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
30.3.2024
Fiskarsin museo, Raasepori
30.3.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
30.3.2024 – 31.3.2024
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
30.3.2024 – 31.3.2024
Luostarinmäki, Turku
30.3.2024 – 31.3.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
30.3.2024
Talomuseo Glims, Espoo
31.3.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
31.3.2024
Merkki, Helsinki
31.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
31.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
31.3.2024
Särestöniemi-museo, Kittilä
31.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
1.4.2024
Sallan sota- ja jälleenrakennusajan museo, Salla
1.4.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
2.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
2.4.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
3.4.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
3.4.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
3.4.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
3.4.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
3.4.2024
Tornionlaakson museo, Tornio
3.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
4.4.2024
Aalto2, Jyväskylä
4.4.2024
K.H.Renlundin museo, Näyttelyhalli, Kokkola
4.4.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
4.4.2024
Ars Nova, Turku
4.4.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
5.4.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
5.4.2024
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
5.4.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
5.4.2024
Sibelius-museo, Turku
5.4.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
5.4.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
6.4.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
6.4.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
6.4.2024 – 7.4.2024
Designmuseo, Helsinki
6.4.2024
Designmuseo, Helsinki
6.4.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
6.4.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
6.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
6.4.2024
Satakunnan Museo, Pori
6.4.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
6.4.2024
Turun linna, Turku
6.4.2024 – 28.4.2024
WAM, Turku
6.4.2024
Nelimarkka-museo, Etelä-Pohjanmaan aluetaidemuseo, Alajärvi
7.4.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
7.4.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
7.4.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
7.4.2024
Merkki, Helsinki
7.4.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
7.4.2024
Sibelius-museo, Turku
7.4.2024
Kemin historiallinen museo, Kemi
8.4.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
9.4.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
9.4.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
9.4.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
9.4.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
10.4.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
10.4.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
10.4.2024
LUOMUS Kaisaniemen kasvitieteellinen puutarha, Helsinki
10.4.2024
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
10.4.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
10.4.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
10.4.2024
Vanha raatihuone, Porvoon museo, Porvoo
10.4.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
10.4.2024
Salon taidemuseo - Veturitalli, Salo
10.4.2024
Sibelius-museo, Turku
10.4.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
10.4.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
10.4.2024
HAM Helsingin taidemuseo, Helsinki
11.4.2024
Aalto2, Jyväskylä
11.4.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
11.4.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
11.4.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
11.4.2024
Museo Milavida, Tampere
11.4.2024
Nelimarkka-museo, Etelä-Pohjanmaan aluetaidemuseo, Alajärvi
12.4.2024
Merkki, Helsinki
12.4.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
12.4.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
12.4.2024
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
12.4.2024
Noormarkun ruukki - ruukkikierrokset, Noormarkku
12.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
12.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
12.4.2024
Museo Milavida, Tampere
12.4.2024
Sibelius-museo, Turku
12.4.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
13.4.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
13.4.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
13.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
13.4.2024
Teatterimuseo, Helsinki
13.4.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
13.4.2024
Aalto2, Jyväskylä
13.4.2024
Aalto2, Jyväskylä
13.4.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
13.4.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
13.4.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
13.4.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
13.4.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
13.4.2024 – 14.4.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
13.4.2024
Satakunnan Museo, Pori
13.4.2024
Galleri Elverket , Raasepori
13.4.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
13.4.2024
Turun taidemuseo, Turku
13.4.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
14.4.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
14.4.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
14.4.2024
Tekniikan museo, Helsinki
14.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
14.4.2024
Designmuseo, Helsinki
16.4.2024 – 30.4.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
16.4.2024
Museokeskus Riemu, Riihimäki
16.4.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
17.4.2024
Museo Leikki, Espoo
17.4.2024
Museo Leikki, Espoo
17.4.2024
Museo Leikki, Espoo
17.4.2024
Amos Rex, Helsinki
17.4.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
17.4.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
17.4.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
17.4.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
17.4.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
17.4.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
17.4.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
17.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
17.4.2024
Chappe, Raasepori
17.4.2024
Rauman merimuseo, Rauma
17.4.2024
Sairaalamuseo, Seinäjoki
17.4.2024
Museokeskus Vapriikki, Tampere
17.4.2024
Sibelius-museo, Turku
17.4.2024
Museo Leikki, Espoo
18.4.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
18.4.2024
HAM Helsingin taidemuseo, Helsinki
18.4.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
18.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
18.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
18.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
18.4.2024
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
18.4.2024
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
18.4.2024
Keuruun museo, Keuruu
18.4.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
18.4.2024
Porin taidemuseo, Pori
18.4.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
18.4.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
19.4.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
19.4.2024
Aalto2, Jyväskylä
19.4.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
19.4.2024
Nelimarkka-museo, Etelä-Pohjanmaan aluetaidemuseo, Alajärvi
20.4.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
20.4.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
20.4.2024
Teatterimuseo, Helsinki
20.4.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
20.4.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
20.4.2024
K.H.Renlundin museo, Roosin talo, Kokkola
20.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
20.4.2024
Rauman merimuseo, Rauma
20.4.2024
Aboa Vetus, Turku
20.4.2024 – 18.5.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
21.4.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
21.4.2024
Forssan museo, Forssa
21.4.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
21.4.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
21.4.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
21.4.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
21.4.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
22.4.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
23.4.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
23.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
23.4.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
24.4.2024
Amos Rex, Helsinki
24.4.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
24.4.2024
Merkki, Helsinki
24.4.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
24.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
24.4.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
24.4.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
24.4.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.4.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.4.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
24.4.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
24.4.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
24.4.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
24.4.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
25.4.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
25.4.2024
HAM Helsingin taidemuseo, Helsinki
25.4.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
25.4.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
25.4.2024
Lenin-museo, Tampere
25.4.2024
Museo Leikki, Espoo
26.4.2024
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
26.4.2024
Designmuseo, Helsinki
26.4.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
26.4.2024
Makkarakosken sahamuseo, Noormarkku
26.4.2024
Postimuseo, Tampere
26.4.2024
Aboa Vetus, Turku
26.4.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
27.4.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
27.4.2024
Merkki, Helsinki
27.4.2024
Aalto2, Jyväskylä
27.4.2024
Kuopion museo, Kuopio
27.4.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
27.4.2024
Sodan ja Rauhan keskus Muisti & Päämajamuseo, Mikkeli
27.4.2024
Satakunnan Museo, Pori
27.4.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
28.4.2024
Merkki, Helsinki
28.4.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
28.4.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
28.4.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
28.4.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
28.4.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
29.4.2024 – 30.4.2024
Carlsron museo, Kristiinankaupunki
1.5.2024
Museo Milavida, Tampere
1.5.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
1.5.2024
Visavuoren museo, Valkeakoski
1.5.2024
Ainola, Järvenpää
2.5.2024 – 29.9.2024
Ainola, Järvenpää
2.5.2024 – 29.9.2024
Ainola, Järvenpää
2.5.2024 – 29.9.2024
Suur-Savon museo, Mikkeli
2.5.2024
Museokeskus Vapriikki, Tampere
2.5.2024
Nelimarkka-museo, Etelä-Pohjanmaan aluetaidemuseo, Alajärvi
3.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
3.5.2024
Merkki, Helsinki
3.5.2024
Merkki, Helsinki
3.5.2024
Ahlström Voyage, Noormarkku
3.5.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
4.5.2024
Museo Leikki, Espoo
4.5.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
4.5.2024
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
4.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
4.5.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
4.5.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
4.5.2024
Sodan ja Rauhan keskus Muisti & Päämajamuseo, Mikkeli
4.5.2024 – 10.4.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
4.5.2024
Lönnströmin taidemuseo, Rauma
4.5.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
4.5.2024
Lenin-museo, Tampere
4.5.2024
Museo Milavida, Tampere
4.5.2024
Museokeskus Vapriikki, Tampere
4.5.2024
Postimuseo, Tampere
4.5.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
4.5.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
5.5.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
5.5.2024
Herttoniemen kartanon museo, Helsinki
5.5.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
5.5.2024
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
5.5.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
5.5.2024 – 25.8.2024
Suviranta, Järvenpää
5.5.2024 – 29.9.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
5.5.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
5.5.2024
Kuntsin modernin taiteen museo, Vaasa
5.5.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
6.5.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
6.5.2024 – 10.5.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
7.5.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
7.5.2024
Designmuseo, Helsinki
7.5.2024
Aalto2, Jyväskylä
7.5.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
7.5.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
7.5.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
7.5.2024 – 28.5.2024
Ars Nova, Turku
7.5.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
7.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
8.5.2024
Amos Rex, Helsinki
8.5.2024
LUOMUS Kaisaniemen kasvitieteellinen puutarha, Helsinki
8.5.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
8.5.2024
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
8.5.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
8.5.2024
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
8.5.2024
Holmin talo, Porvoon museo, Porvoo
8.5.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
8.5.2024
Sibelius-museo, Turku
8.5.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
9.5.2024
Valvillan tehdasmuseo, Hyvinkää
9.5.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
9.5.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
9.5.2024
Sara Hildénin taidemuseo, Tampere
9.5.2024
Ars Nova, Turku
9.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
10.5.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
10.5.2024
Sibelius-museo, Turku
10.5.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
11.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
11.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
11.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
11.5.2024
Designmuseo, Helsinki
11.5.2024
Designmuseo, Helsinki
11.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
11.5.2024
Tekniikan museo, Helsinki
11.5.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
11.5.2024 – 12.5.2024
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
11.5.2024
Ahola, Järvenpää
11.5.2024
Ainola, Järvenpää
11.5.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
11.5.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
11.5.2024
Ahlström Voyage, Noormarkku
11.5.2024
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
11.5.2024
Museo Leikki, Espoo
12.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
12.5.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
12.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
12.5.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
12.5.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
12.5.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
12.5.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
12.5.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
12.5.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
12.5.2024
Sodan ja Rauhan keskus Muisti & Päämajamuseo, Mikkeli
12.5.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
12.5.2024
Satakunnan Museo, Pori
12.5.2024
Rauman taidemuseo, Rauma
12.5.2024
Ars Nova, Turku
12.5.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
12.5.2024
Pirkanpohjan taidekeskus, Ähtäri
12.5.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
13.5.2024 – 15.9.2024
Forssan museo, Forssa
13.5.2024 – 19.5.2024
Amos Rex, Helsinki
13.5.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
13.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
14.5.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
14.5.2024 – 15.5.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
15.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
15.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
15.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
15.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
15.5.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
15.5.2024
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
15.5.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
15.5.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
15.5.2024
Aboa Vetus, Turku
15.5.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
16.5.2024
Designmuseo, Helsinki
16.5.2024 – 19.5.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
16.5.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
16.5.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
16.5.2024
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
16.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
17.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
17.5.2024
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
17.5.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
17.5.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
17.5.2024
Suomen Metsästysmuseo, Riihimäki
17.5.2024
Postimuseo, Tampere
17.5.2024
Sibelius-museo, Turku
17.5.2024
Nelimarkka-museo, Etelä-Pohjanmaan aluetaidemuseo, Alajärvi
18.5.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
18.5.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
18.5.2024
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
18.5.2024
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
18.5.2024
Haminan kaupunginmuseo, Hamina
18.5.2024
Designmuseo, Helsinki
18.5.2024
Designmuseo, Helsinki
18.5.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
18.5.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
18.5.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
18.5.2024
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
18.5.2024 – 19.5.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
18.5.2024
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
18.5.2024
Tiedemuseo Liekki, Helsinki
18.5.2024
Tiedemuseo Liekki, Observatorio, Helsinki
18.5.2024
Villa Gyllenberg, Helsinki
18.5.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
18.5.2024
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
18.5.2024 – 19.5.2024
Siida – Saamelaismuseo ja Luontokeskus, Inari
18.5.2024
Suomen Jääkärimuseo, Kauhava
18.5.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
18.5.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
18.5.2024 – 19.5.2024
Kuopion museo, Kuopio
18.5.2024
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
18.5.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
18.5.2024
Loviisan kaupunginmuseo, Loviisa
18.5.2024
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
18.5.2024
Suur-Savon museo, Mikkeli
18.5.2024
Noormarkun ruukki - ruukkikierrokset, Noormarkku
18.5.2024
Orimattilan taidemuseo, Orimattila
18.5.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
18.5.2024
Luontotalo Arkki, Pori
18.5.2024
Porin taidemuseo, Pori
18.5.2024
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
18.5.2024
Rosenlew-museo, Pori
18.5.2024
Satakunnan Museo, Pori
18.5.2024
Holmin talo, Porvoon museo, Porvoo
18.5.2024
Fiskarsin museo, Raasepori
18.5.2024
Raision museo Harkko, Raisio
18.5.2024
Lönnströmin taidemuseo, Rauma
18.5.2024
Rauman merimuseo, Rauma
18.5.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
18.5.2024
Lapin maakuntamuseo, Rovaniemi
18.5.2024
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
18.5.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
18.5.2024
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
18.5.2024
Ars Nova, Turku
18.5.2024
Luostarinmäki, Turku
18.5.2024
Luostarinmäki, Turku
18.5.2024
Sibelius-museo, Turku
18.5.2024
Sibelius-museo, Turku
18.5.2024
Turun linna, Turku
18.5.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
18.5.2024
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
18.5.2024
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
18.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
19.5.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
19.5.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
19.5.2024
Ars Nova, Turku
19.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
21.5.2024
Amos Rex, Helsinki
21.5.2024
Designmuseo, Helsinki
21.5.2024
Kuopion museo, Kuopio
21.5.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
21.5.2024 – 26.5.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
21.5.2024
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
21.5.2024 – 1.6.2024
Merkki, Helsinki
22.5.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
22.5.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
22.5.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
22.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
23.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
23.5.2024
Kötsin museo, Nurmes
23.5.2024
Nurmijärvi-Taiteen Museo, Nurmijärvi
23.5.2024
Porin taidemuseo, Pori
23.5.2024
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
23.5.2024
Sibelius-museo, Turku
23.5.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
23.5.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
24.5.2024
Museo Leikki, Espoo
24.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
24.5.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
24.5.2024
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
24.5.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
24.5.2024
Arkkitehtuurimuseo, Helsinki
25.5.2024 – 26.5.2024
Designmuseo, Helsinki
25.5.2024 – 26.5.2024
Designmuseo, Helsinki
25.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
25.5.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
25.5.2024
Merkki, Helsinki
25.5.2024
Ahola, Järvenpää
25.5.2024 – 28.9.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
25.5.2024
Kotkaniemi, P. E. Svinhufvudin koti, Luumäki
25.5.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
25.5.2024
Lönnströmin taidemuseo, Rauma
25.5.2024
Amurin museokortteli, Tampere
25.5.2024
Kuralan Kylämäki, Turku
25.5.2024 – 26.5.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
25.5.2024
Talomuseo Glims, Espoo
26.5.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
26.5.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
26.5.2024
Salon taidemuseo - Veturitalli, Salo
26.5.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
26.5.2024
Amos Andersons Hem, Helsinki
28.5.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
28.5.2024 – 24.8.2024
Talomuseo Glims, Espoo
29.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
29.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
29.5.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
29.5.2024
Kemin historiallinen museo, Kemi
29.5.2024
Kuopion museo, Kuopio
29.5.2024
Sibelius-museo, Turku
29.5.2024
HAM Helsingin taidemuseo, Helsinki
30.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
30.5.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
30.5.2024
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
30.5.2024
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
30.5.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
31.5.2024
Lappeenrannan taidemuseo, Lappeenranta
31.5.2024
Porin taidemuseo, Pori
31.5.2024
Postimuseo, Tampere
31.5.2024
Museo Leikki, Espoo
1.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
1.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
1.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
1.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
1.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
1.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
1.6.2024 – 1.9.2024
Talomuseo Glims, Espoo
1.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
1.6.2024
Tiedemuseo Liekki, Helsinki
1.6.2024 – 17.8.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
1.6.2024
Lenin-museo, Tampere
1.6.2024 – 31.8.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
1.6.2024 – 2.6.2024
Espoon kaupunginmuseo, Huvilamuseo Villa Rulludd, Espoo
2.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
2.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
2.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
2.6.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
2.6.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
2.6.2024
Palanderin talo, Hämeenlinna
2.6.2024
Ainola, Järvenpää
2.6.2024 – 25.8.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
2.6.2024 – 25.8.2024
Pietarsaaren Laivapiha - Vega & Jacobstads Wapen, Pietarsaari
3.6.2024 – 26.7.2024
Museo Leikki, Espoo
4.6.2024
Sodan ja Rauhan keskus Muisti & Päämajamuseo, Mikkeli
4.6.2024
Satakunnan Museo, Pori
4.6.2024 – 7.6.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
4.6.2024
Lapin maakuntamuseo, Rovaniemi
4.6.2024 – 14.6.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
4.6.2024
Kultamuseo, Sodankylä
4.6.2024 – 30.8.2024
Vakoilumuseo, Tampere
4.6.2024
Lottamuseo, Tuusula
4.6.2024 – 11.8.2024
Lottamuseo, Tuusula
4.6.2024
Museo Leikki, Espoo
5.6.2024
Museo Leikki, Espoo
5.6.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
5.6.2024
Amos Rex, Helsinki
5.6.2024
HAM Helsingin taidemuseo, Helsinki
5.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
5.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
5.6.2024 – 9.6.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
5.6.2024
Villa Kokkonen, Järvenpää
5.6.2024 – 27.9.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
5.6.2024
Lappeenrannan taidemuseo, Lappeenranta
5.6.2024
Visavuoren museo, Valkeakoski
5.6.2024 – 31.7.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
5.6.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
5.6.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
6.6.2024
Ehrensvärd-museo, Helsinki
6.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
6.6.2024
Nykytaiteen museo Kiasma, Helsinki
6.6.2024
Sotamuseo Maneesi, Helsinki
6.6.2024
Sotamuseo: Sukellusvene Vesikko, Helsinki
6.6.2024
Suomenlinna-museo, Helsinki
6.6.2024
K.H.Renlundin museo, Näyttelyhalli, Kokkola
6.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
6.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
6.6.2024
Lahden historiallinen museo, Lahti
6.6.2024 – 9.6.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
6.6.2024
Nurmijärvi-Taiteen Museo, Nurmijärvi
6.6.2024
Orimattilan taidemuseo, Orimattila
6.6.2024
Sibelius-museo, Turku
6.6.2024
Turun taidemuseo, Turku
6.6.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
7.6.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
7.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
7.6.2024
Aalto2, Jyväskylä
7.6.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
7.6.2024
Ainola, Järvenpää
7.6.2024
Poikilo-museot, Kouvolan taidemuseo ja kaupunginmuseo, Kouvola
7.6.2024
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
7.6.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
7.6.2024
Lottamuseo, Tuusula
7.6.2024 – 9.8.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
8.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
8.6.2024
Huittisten museo, Huittinen
8.6.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
8.6.2024
Aalto2, Jyväskylä
8.6.2024
Poikilo-museot, Kouvolan taidemuseo ja kaupunginmuseo, Kouvola
8.6.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
8.6.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
8.6.2024
Sepänmäen käsityömuseo, Mäntsälä
8.6.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
8.6.2024
Fiskarsin museo, Raasepori
8.6.2024
Seinäjoen museot, Etelä-Pohjanmaan museo, Seinäjoki
8.6.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
8.6.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
9.6.2024
Talomuseo Glims, Espoo
9.6.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
9.6.2024
Merkki, Helsinki
9.6.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
9.6.2024
Sara Hildénin taidemuseo, Tampere
9.6.2024 – 15.9.2024
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
10.6.2024 – 23.8.2024
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
10.6.2024 – 23.8.2024
Lääninkivalteri Aschanin talo, Heinola
11.6.2024
Amos Andersons Hem, Helsinki
11.6.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
11.6.2024
Lappeenrannan taidemuseo, Lappeenranta
11.6.2024
Amos Rex, Helsinki
12.6.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
12.6.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
12.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
12.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
12.6.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
12.6.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
12.6.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
12.6.2024
Merkki, Helsinki
12.6.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
12.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
12.6.2024
Lappeenrannan taidemuseo, Lappeenranta
12.6.2024
Vanha raatihuone, Porvoon museo, Porvoo
12.6.2024
Vanha raatihuone, Porvoon museo, Porvoo
12.6.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
12.6.2024
Sara Hildénin taidemuseo, Tampere
12.6.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
12.6.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
13.6.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
13.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
13.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
13.6.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
13.6.2024
Postimuseo, Tampere
13.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
14.6.2024
LUOMUS Kumpulan kasvitieteellinen puutarha, Helsinki
14.6.2024 – 24.8.2024
LUOMUS Kumpulan kasvitieteellinen puutarha, Helsinki
14.6.2024 – 24.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
14.6.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
14.6.2024
Sara Hildénin taidemuseo, Tampere
14.6.2024
Talomuseo Glims, Espoo
15.6.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
15.6.2024
Lääninkivalteri Aschanin talo, Heinola
15.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
15.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
15.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
15.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
15.6.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
15.6.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
15.6.2024
Rauman merimuseo, Rauma
15.6.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
15.6.2024
Aboa Vetus, Turku
15.6.2024
Ars Nova, Turku
15.6.2024
Sibelius-museo, Turku
15.6.2024
Sibelius-museo, Turku
15.6.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
15.6.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
16.6.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
16.6.2024
Heinolan taidemuseo, Heinola
16.6.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
16.6.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
16.6.2024
Huittisten museo, Huittinen
16.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
16.6.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
16.6.2024
Kotkaniemi, P. E. Svinhufvudin koti, Luumäki
16.6.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
16.6.2024
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
17.6.2024 – 23.8.2024
Talomuseo Glims, Espoo
18.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
18.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
18.6.2024
Etelä-Karjalan museo, Lappeenranta
18.6.2024
Kotkaniemi, P. E. Svinhufvudin koti, Luumäki
18.6.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
18.6.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
18.6.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
19.6.2024
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
19.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
19.6.2024
Ainola, Järvenpää
19.6.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
19.6.2024
Amurin museokortteli, Tampere
19.6.2024
Sibelius-museo, Turku
19.6.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
19.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
20.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
20.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
20.6.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
21.6.2024
Wasa Graffitilandia, Vaasa
21.6.2024 – 23.6.2024
Kotkaniemi, P. E. Svinhufvudin koti, Luumäki
22.6.2024
Suur-Savon museo, Mikkeli
24.6.2024 – 4.8.2024
Noormarkun ruukki - ruukkikierrokset, Noormarkku
24.6.2024 – 31.8.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
25.6.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
25.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
25.6.2024
Juhani Ahon museo, Iisalmi
25.6.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
25.6.2024 – 28.6.2024
Suur-Savon museo, Mikkeli
25.6.2024 – 3.8.2024
Porin taidemuseo, Pori
25.6.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
25.6.2024 – 25.8.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
25.6.2024 – 25.8.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
25.6.2024 – 25.8.2024
Kuddnäs museum, Uusikaarlepyy
25.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
26.6.2024
Forssan museo, Forssa
26.6.2024 – 8.8.2024
Amos Rex, Helsinki
26.6.2024
Amos Rex, Helsinki
26.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
26.6.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
26.6.2024
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
26.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
26.6.2024
Ainola, Järvenpää
26.6.2024 – 31.7.2024
Etelä-Karjalan museo, Lappeenranta
26.6.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
26.6.2024
Forssan museo, Forssa
27.6.2024 – 2.8.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
27.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
27.6.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
27.6.2024 – 18.8.2024
Visavuoren museo, Valkeakoski
27.6.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
27.6.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
28.6.2024
Härkälän kartano, Somero
28.6.2024 – 3.8.2024
Sara Hildénin taidemuseo, Tampere
28.6.2024
Sibelius-museo, Turku
28.6.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
29.6.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
29.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
29.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
29.6.2024
Lohjan Museo, Lohja
29.6.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
30.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
30.6.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
30.6.2024
Ehrensvärd-museo, Helsinki
1.7.2024 – 29.7.2024
Paimion Sähkömuseo, Paimio
1.7.2024
Lapin maakuntamuseo, Rovaniemi
2.7.2024 – 31.7.2024
Lapin maakuntamuseo, Rovaniemi
2.7.2024 – 31.8.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
3.7.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
3.7.2024
Lääninkivalteri Aschanin talo, Heinola
3.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
3.7.2024
Ainola, Järvenpää
3.7.2024 – 1.8.2024
Forssan museo, Forssa
4.7.2024 – 17.8.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
4.7.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
4.7.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
4.7.2024
Huittisten museo, Huittinen
5.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
5.7.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
6.7.2024
Saaristomuseo Pentala, Espoo
6.7.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
6.7.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
6.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
6.7.2024
Ainola, Järvenpää
6.7.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
6.7.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
6.7.2024
Sibelius-museo, Turku
6.7.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
7.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
7.7.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
9.7.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
9.7.2024 – 11.7.2024
Kuopion museo, Kuopio
9.7.2024
Lääninkivalteri Aschanin talo, Heinola
10.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
10.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
10.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
10.7.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
10.7.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
10.7.2024
Rauman merimuseo, Rauma
10.7.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
10.7.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
11.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
12.7.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
12.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
13.7.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
14.7.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
14.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
14.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
17.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
17.7.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
17.7.2024
Saarijärven museo, Saarijärvi
17.7.2024
Håkansbölen kartano, Vantaa
17.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
19.7.2024
Ehrensvärd-museo, Helsinki
20.7.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
20.7.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
21.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
21.7.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
22.7.2024
Rauman merimuseo, Rauma
22.7.2024
Rauman merimuseo, Rauma
22.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
24.7.2024
Rauman merimuseo, Rauma
24.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
25.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
25.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
26.7.2024
Juhani Ahon museo, Iisalmi
27.7.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
28.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
28.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
28.7.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
30.7.2024
Lääninkivalteri Aschanin talo, Heinola
31.7.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
31.7.2024
Sara Hildénin taidemuseo, Tampere
31.7.2024
Sibelius-museo, Turku
31.7.2024
Lottamuseo, Tuusula
31.7.2024 – 2.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
1.8.2024 – 1.4.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
1.8.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
2.8.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
4.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
6.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
7.8.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
8.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
8.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
8.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
8.8.2024
Oulun taidemuseo, Oulu
8.8.2024
Sibelius-museo, Turku
9.8.2024
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
10.8.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
10.8.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
11.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
11.8.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
11.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
13.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
14.8.2024
Forssan museo, Forssa
15.8.2024 – 18.8.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
15.8.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
15.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
15.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
15.8.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
16.8.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
17.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
17.8.2024
Hakasalmen huvila, Helsinki
18.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
18.8.2024
Kuddnäs museum, Uusikaarlepyy
18.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
20.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
21.8.2024
Kuopion museo, Kuopio
21.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
22.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
22.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
22.8.2024
Sibelius-museo, Turku
22.8.2024
Sibelius-museo, Turku
23.8.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
24.8.2024
Poikilo-museot, Kouvolan taidemuseo ja kaupunginmuseo, Kouvola
24.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
25.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
25.8.2024 – 25.8.2025
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
27.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
28.8.2024
Ainola, Järvenpää
28.8.2024
Rauman merimuseo, Rauma
29.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
30.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
30.8.2024
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
1.9.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
1.9.2024
Tiedemuseo Liekki, Helsinki
3.9.2024 – 20.9.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
3.9.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
4.9.2024
Kuopion museo, Kuopio
4.9.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
5.9.2024 – 5.8.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
7.9.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
7.9.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
8.9.2024
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
12.9.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
12.9.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
25.9.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
23.10.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
7.11.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
27.11.2024
Wolkoffin talomuseo, Lappeenranta
3.12.2024 – 5.1.2025
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
18.12.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
4.9.2025