Tapahtuma
 

Vanhan ajan joulutori

Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori

  • 2.12.2023 (10.00-15.00)

Rakennuskulttuuritalo Toivon ja Korsmanin talon pihapiirissä virittäydytään joulun tunnelmaan perinteisen Vanhan ajan joulutorin myötä.

 
Jonna Karttunen SatM

Joulutorille tulee jälleen lukuisa joukko kädentaitajia ympäri Satakuntaa, sekä uusia käsityöläisiä että vanhoja tuttavuuksia. Myytävänä on joulukoristeita, kortteja, koruja, puu-, havu- ja risutöitä, lasia, mosaiikkia, keramiikkaa, palashampoota, tekstiilitöitä, sukkia, lapasia, kaikenlaista lampaasta, kala- ja tyrnituotteita, piparitaloja, leivonnaisia, leipää, hunajaa, luomutuotteita ja paljon muuta.

Myyntipöytiä on Toivon ja Korsmanin talon tunnelmallisessa pihapiirissä sekä sisällä vanhoin kalustein kalustetuissa huoneissa.

Joulutorista on vuosien myötä muodostunut sekä käsityöläisille että asiakkaille tunnelmallinen joulunaloitusperinne

Tule nauttimaan Toivon joulutunnelmasta ja tekemään persoonallisia lahjalöytöjä!

Kerro tästä myös ystävillesi!

  • Facebook
  • X
  • Instagram
  • WhatsApp

Museon yhteystiedot

Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo
Varvinkatu 19 - Juhana Herttuankatu 15, 28100 Pori

(02) 621 1051

Museon kotisivut

Yhteydet julkisilla

Näytä reitti museolle Matkahuollon reittioppaassa

×

Katso reitti Matkahuollon reittioppaassa

Päämäärä:

Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Varvinkatu 19 - Juhana Herttuankatu 15, 28100 Pori


Lähtöpiste:






Tai lataa Reitit ja Liput -sovellus

Pääsymaksut

Sisäänpääsy Museokortilla
Sisäänpääsy Museokortilla

Vapaaehtoinen pääsymaksu.

 

Kohdetta lähellä olevat museot