PAJAn Kierrätyskorukurssi
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
- 11.2.2023 (11-14.45)
Luo vanhasta uutta ja tee itsellesi tai lahjaksi koru
Tehdään koruja vanhoista hopeisista ruokailuvälineistä ja muokataan vanhoista omista koruista uutta. Kurssilla tutustutaan kierrätyskoruihin ja tutkitaan materiaalin mahdollisuuksia muuntua koruiksi. Ota oma vanha kummilusikka mukaan ja tee siitä koru! Muokkaa yksittäinen korvis riipukseksi tai vääntele haarukasta sormus. Tutkitaan yhdessä, mitä pystymme kurssilla koruistasi toteuttamaan. (Tuo mukaan omia materiaaliehdotuksia, meillä myös mukana tarvittaessa jotain.)
Kesto 3,5 h, 68 €, sis. alv 24 %.
Kurssi toteutetaan 8 osallistujalla, maksimi osallistujamäärä on 10 henkilöä. %. Hinta sisältää materiaalit, työkalujen käytön ja opetuksen.
Ilmoittautuminen Info@kellojakorumuseo.fi pe 3.2.2023 mennessä, varmistat paikkasi maksamalla kurssin 3.2.2023. Kurssin toteutumisesta ilmoitetaan 9.2.2023 kurssimaksun maksaneille.
Kerro tästä myös ystävillesi!
Museon näyttelyt
Museon tapahtumat
Museon yhteystiedot
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu
Ahertajantie 3 02100 Espoo
050 553 9299
Yhteydet julkisilla
Näytä reitti museolle Matkahuollon reittioppaassa
Katso reitti Matkahuollon reittioppaassa
Päämäärä:
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Ahertajantie 3 02100 Espoo
Lähtöpiste:
Pääsymaksut
12/6/0€