Löydä elämyksiä!
Hae näyttelyitä, tapahtumia, museoita, puheenaiheita. Inspiroidu! Kaiken tämän voit kokea Museokortilla.
Hae näyttelyitä, tapahtumia, museoita, puheenaiheita. Inspiroidu! Kaiken tämän voit kokea Museokortilla.
Museokortilla virkistäydyt monipuolissa tapahtumissa.
Helsingin Taidehalli, Helsinki
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
Sastamalan seudun museo, Sastamala
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
Halosenniemi, Tuusula
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
6.6.2018
Malmin talo, Pietarsaaren museo, Pietarsaari
6.6.2018 – 31.8.2018
Ett Hem -museo, Turku
6.6.2018
Parppeinvaaran runokylä, Ilomantsi
7.6.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
7.6.2018
Kankaanpään kaupunginmuseo, Kankaanpää
7.6.2018
Talomuseo Glims, Espoo
8.6.2018
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
8.6.2018
Museo Leikki, Espoo
9.6.2018
Ahola, Järvenpää
9.6.2018
Fiskarsin museo, Raasepori
9.6.2018 – 10.8.2018
Luostarinmäki, Turku
9.6.2018
Forngårdenin talomuseo, Raasepori
10.6.2018
Talomuseo Glims, Espoo
12.6.2018
Teatterimuseo, Helsinki
12.6.2018
Tekniikan museo, Helsinki
12.6.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
12.6.2018
Talomuseo Glims, Espoo
13.6.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
13.6.2018
J. L. Runebergin koti, Porvoo
13.6.2018
Sallan sota- ja jälleenrakennusajan museo, Salla
13.6.2018 – 30.6.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
14.6.2018
LUOMUS Luonnontieteellinen museo, Helsinki
15.6.2018 – 24.8.2018
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
16.6.2018
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
17.6.2018
Tiedemuseo Liekki, Observatorio, Helsinki
18.6.2018 – 21.6.2018
Työväenmuseo Werstas, Tampere
19.6.2018 – 11.8.2018
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
20.6.2018
Kuopion museo, Kuopio
20.6.2018
Porin taidemuseo, Pori
20.6.2018 – 4.7.2018
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
20.6.2018
Suur-Savon museo, Mikkeli
29.6.2018
Paraisten kotiseutumuseo, Paraisten kaupunki
29.6.2018
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
30.6.2018
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
1.7.2018 – 8.7.2018
Mobilia, Kangasala
1.7.2018
Mobilia, Kangasala
1.7.2018 – 8.7.2018
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
3.7.2018
Sallan sota- ja jälleenrakennusajan museo, Salla
3.7.2018 – 31.7.2018
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
5.7.2018
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
6.7.2018
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
10.7.2018 – 10.7.2017
Talomuseo Glims, Espoo
19.7.2018
Riuttalan talonpoikaismuseo, Karttula
21.7.2018
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
21.7.2018
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
22.7.2018
Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo, Rauma
22.7.2018
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
31.7.2018 – 5.8.2018
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
2.8.2018
Lönnströmin taidemuseo, Rauma
4.8.2018 – 5.8.2018
Työväenmuseo Werstas, Tampere
9.8.2018
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
12.8.2018
Seinäjoen museot, Etelä-Pohjanmaan museo, Seinäjoki
18.8.2018 – 19.8.2018
Malmin talo, Pietarsaaren museo, Pietarsaari
22.8.2018
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
23.8.2018
Teatterimuseo, Helsinki
23.8.2018
Talomuseo Glims, Espoo
24.8.2018
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
25.8.2018
Talomuseo Glims, Espoo
25.8.2018
Turun Biologinen museo, Turku
26.8.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
27.8.2018 – 2.9.2018
Talomuseo Glims, Espoo
29.8.2018
Talomuseo Glims, Espoo
30.8.2018
Talomuseo Glims, Espoo
31.8.2018
Rovaniemen taidemuseo Korundi, Rovaniemi
5.9.2018
Kolttien perinnetalo, Inari
6.9.2018
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
8.9.2018
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
14.9.2018
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
15.9.2018
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
19.9.2018 – 18.11.2018
Lastentarhamuseo, Helsinki
29.9.2018
Museo Leikki, Espoo
1.10.2018
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
1.10.2018 – 11.10.2018
Museo Leikki, Espoo
2.10.2018 – 5.10.2018
Museo Leikki, Espoo
2.10.2018 – 5.10.2018
Museo Leikki, Espoo
2.10.2018 – 5.10.2018
Hangon rintamamuseo, Hanko
2.10.2018 – 5.10.2018
Didrichsenin taidemuseo, Helsinki
2.10.2018 – 5.10.2018
Tekniikan museo, Helsinki
2.10.2018 – 5.10.2018
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
2.10.2018 – 5.10.2018
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
2.10.2018 – 5.10.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
2.10.2018 – 5.10.2018
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
2.10.2018 – 6.10.2018
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
2.10.2018 – 5.10.2018
Käsityömuseo Miila, Paimio
2.10.2018 – 4.10.2018
Luontotalo Arkki, Pori
2.10.2018 – 5.10.2018
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
2.10.2018 – 5.10.2018
Rosenlew-museo, Pori
2.10.2018 – 8.10.2018
Satakunnan Museo, Pori
2.10.2018 – 5.10.2018
Työväenmuseo Werstas, Tampere
2.10.2018 – 7.10.2018
Ilmatorjuntamuseo, Tuusula
2.10.2018 – 5.10.2018
Särestöniemi-museo, Kittilä
3.10.2018
Salon elektroniikkamuseo, Salo
3.10.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
5.10.2018
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
6.10.2018 – 1.12.2008
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
6.10.2018 – 1.12.2018
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
13.10.2018
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
13.10.2018
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
13.10.2018 – 21.10.2018
Turun linna, Turku
13.10.2018 – 28.10.2018
Riuttalan talonpoikaismuseo, Karttula
14.10.2018
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
15.10.2018 – 21.10.2018
Salon elektroniikkamuseo, Salo
15.10.2018
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
15.10.2018 – 28.10.2018
Museo Leikki, Espoo
16.10.2018
Talomuseo Glims, Espoo
16.10.2018
Forssan museo, Forssa
16.10.2018 – 21.10.2018
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
16.10.2018 – 27.10.2018
LUOMUS Luonnontieteellinen museo, Helsinki
16.10.2018 – 27.10.2018
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
16.10.2018 – 21.10.2018
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
16.10.2018 – 21.10.2018
Kuopion taidemuseo, Kuopio
16.10.2018
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
16.10.2018 – 20.10.2018
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
16.10.2018 – 28.10.2018
Lottamuseo, Tuusula
16.10.2018 – 21.10.2018
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
17.10.2018
Kuopion taidemuseo, Kuopio
17.10.2018
J. L. Runebergin koti, Porvoo
17.10.2018 – 26.10.2018
Talomuseo Glims, Espoo
18.10.2018
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
18.10.2018
Teatterimuseo, Helsinki
18.10.2018
Suur-Savon museo, Mikkeli
18.10.2018
J. L. Runebergin koti, Porvoo
18.10.2018
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
18.10.2018
J. L. Runebergin koti, Porvoo
20.10.2018
Talomuseo Glims, Espoo
21.10.2018
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
21.10.2018
Luontotalo Arkki, Pori
25.10.2018
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
25.10.2018 – 27.10.2018
Museo Leikki, Espoo
27.10.2018
Lastentarhamuseo, Helsinki
27.10.2018
Parppeinvaaran runokylä, Ilomantsi
27.10.2018
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
27.10.2018
Mobilia, Kangasala
27.10.2018 – 28.10.2018
Lottamuseo, Tuusula
27.10.2018
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
28.10.2018
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
29.10.2018
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
29.10.2018
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
1.11.2018
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
2.11.2018
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
3.11.2018
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
3.11.2018
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
3.11.2018
Suomenlinna-museo, Helsinki
3.11.2018
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
3.11.2018
Raaseporin museo, Raasepori
4.11.2018 – 11.11.2018
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
4.11.2018
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
6.11.2018 – 17.11.2018
Talomuseo Glims, Espoo
7.11.2018
Lastentarhamuseo, Helsinki
7.11.2018
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
10.11.2018
J. L. Runebergin koti, Porvoo
10.11.2018
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
11.11.2018
Museo Leikki, Espoo
11.11.2018
Talomuseo Glims, Espoo
11.11.2018
LUOMUS Luonnontieteellinen museo, Helsinki
11.11.2018
Tekniikan museo, Helsinki
11.11.2018
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
17.11.2018
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
17.11.2018
Museo Leikki, Espoo
20.11.2018
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
21.11.2018 – 29.11.2018
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
23.11.2018
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
24.11.2018
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
24.11.2018
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
24.11.2018
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
24.11.2018
Lottamuseo, Tuusula
24.11.2018
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
25.11.2018
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
25.11.2018
Postimuseo, Tampere
28.11.2018
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
29.11.2018
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
30.11.2018 – 1.12.2018
Lastentarhamuseo, Helsinki
1.12.2018
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
1.12.2018 – 3.2.2019
Porin taidemuseo, Pori
1.12.2018
Fiskarsin museo, Raasepori
1.12.2018 – 13.1.2019
Malmin talo, Pietarsaaren museo, Pietarsaari
3.12.2018 – 13.1.2019
Talomuseo Glims, Espoo
5.12.2018
Talomuseo Glims, Espoo
8.12.2018
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
8.12.2018
Möhkön ruukkimuseo, Ilomantsi
8.12.2018
Malmin talo, Pietarsaaren museo, Pietarsaari
8.12.2018
Talomuseo Glims, Espoo
9.12.2018
Seinäjoen museot, Etelä-Pohjanmaan museo, Seinäjoki
12.12.2018
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
12.12.2018 – 13.12.2018
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
13.12.2018
Talomuseo Glims, Espoo
13.12.2018
Riuttalan talonpoikaismuseo, Karttula
13.12.2018
Talomuseo Glims, Espoo
15.12.2018
Holmin talo, Porvoon museo, Porvoo
15.12.2018
Työväenmuseo Werstas, Tampere
15.12.2018
Talomuseo Glims, Espoo
16.12.2018
Museo Leikki, Espoo
22.12.2018 – 6.1.2019
Talomuseo Glims, Espoo
22.12.2018
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
22.12.2018
Talomuseo Glims, Espoo
23.12.2018
Talomuseo Glims, Espoo
27.12.2018
Museo Leikki, Espoo
28.12.2018
Teatterimuseo, Helsinki
2.1.2019 – 4.1.2019
Museo Leikki, Espoo
4.1.2019
Rauman merimuseo, Rauma
5.1.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
6.1.2019
Museo Milavida, Tampere
11.1.2019
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
12.1.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
18.1.2019
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
19.1.2019
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
24.1.2019
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
26.1.2019
Museo Leikki, Espoo
2.2.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
2.2.2019
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
3.2.2019
Seinäjoen museot, Etelä-Pohjanmaan museo, Seinäjoki
7.2.2019 – 10.2.2019
Suojeluskunta- ja Lotta Svärd -museo, Seinäjoki
7.2.2019 – 10.2.2019
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
9.2.2019
Museo Leikki, Espoo
9.2.2019
LUOMUS Luonnontieteellinen museo, Helsinki
9.2.2019
Tekniikan museo, Helsinki
9.2.2019 – 10.2.2019
Tekniikan museo, Helsinki
9.2.2019
Lottamuseo, Tuusula
9.2.2019
Suomen Metsästysmuseo, Riihimäki
10.2.2019
Rauman merimuseo, Rauma
13.2.2019
Tekniikan museo, Helsinki
14.2.2019
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.2.2019
Museo Leikki, Espoo
16.2.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
16.2.2019 – 24.2.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
16.2.2019 – 24.2.2019
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
16.2.2019 – 24.2.2019
Kansallismuseo, Helsinki
16.2.2019 – 24.2.2019
Lottamuseo, Tuusula
16.2.2019 – 24.2.2019
Museo Leikki, Espoo
17.2.2019
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
17.2.2019
Nykytaiteen museo Kiasma, Helsinki
18.2.2019 – 22.2.2019
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
18.2.2019 – 10.3.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
18.2.2019 – 3.3.2019
Vakoilumuseo, Tampere
18.2.2019 – 2.3.2019
Aboa Vetus, Turku
18.2.2019 – 24.2.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
18.2.2019 – 22.2.2019
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
19.2.2019 – 22.2.2019
Museo Leikki, Espoo
19.2.2019
LUOMUS Luonnontieteellinen museo, Helsinki
19.2.2019 – 23.2.2019
Teatterimuseo, Helsinki
19.2.2019 – 22.2.2019
Tekniikan museo, Helsinki
19.2.2019 – 24.2.2019
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
19.2.2019 – 24.2.2019
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
19.2.2019
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
19.2.2019 – 9.3.2019
Halosenniemi, Tuusula
19.2.2019
Wahlbergin museotalo, Uusikaupunki
19.2.2019 – 22.2.2019
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
20.2.2019
Ahola, Järvenpää
20.2.2019
Porin taidemuseo, Pori
20.2.2019
Rosenlew-museo, Pori
20.2.2019
J. L. Runebergin koti, Porvoo
20.2.2019 – 10.3.2019
Riihimäen taidemuseo, Riihimäki
20.2.2019 – 22.2.2019
Tiedemuseo Liekki, Observatorio, Helsinki
21.2.2019 – 22.2.2019
Luontotalo Arkki, Pori
21.2.2019
Satakunnan Museo, Pori
22.2.2019
Museo Leikki, Espoo
23.2.2019
Forssan museo, Forssa
23.2.2019
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
23.2.2019
Rauman merimuseo, Rauma
23.2.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
23.2.2019 – 3.3.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
23.2.2019 – 3.3.2019
Talomuseo Glims, Espoo
24.2.2019
Museokeskus Vapriikki, Tampere
25.2.2019 – 1.3.2019
Postimuseo, Tampere
25.2.2019 – 1.3.2019
Museo Militaria, Hämeenlinna
26.2.2019 – 3.3.2019
Stundars museo ja kulttuurikeskus, Mustasaari
27.2.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
27.2.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
1.3.2019
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
2.3.2019
Jyväskylän yliopiston tiedemuseon Luontomuseo, Jyväskylä
2.3.2019
J. L. Runebergin koti, Porvoo
2.3.2019
Tornionlaakson museo, Tornio
2.3.2019
Museo Leikki, Espoo
3.3.2019
Liedon Vanhalinna, Lieto
3.3.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
4.3.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
4.3.2019
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
4.3.2019
Talomuseo Glims, Espoo
5.3.2019
Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo, Rauma
5.3.2019
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
6.3.2019
Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo, Rauma
6.3.2019
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
8.3.2019
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
9.3.2019
Palanderin talo, Hämeenlinna
9.3.2019
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
13.3.2019 – 27.3.2019
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.3.2019
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
16.3.2019
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
16.3.2019
Teatterimuseo, Helsinki
16.3.2019
Hämeen linna, Hämeenlinna
16.3.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
16.3.2019
Helsingin Taidehalli, Helsinki
18.3.2019
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
23.3.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
23.3.2019
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
30.3.2019 – 31.3.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
30.3.2019 – 31.3.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
30.3.2019
Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo, Rauma
30.3.2019
Lottamuseo, Tuusula
30.3.2019
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
31.3.2019
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
31.3.2019
Kansallismuseo, Helsinki
5.4.2019 – 1.9.2019
Museo Leikki, Espoo
6.4.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
6.4.2019
Kansallismuseo, Helsinki
6.4.2019
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
6.4.2019
Porin taidemuseo, Pori
6.4.2019
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
6.4.2019
Museo Leikki, Espoo
7.4.2019
Museo Leikki, Espoo
8.4.2019
Postimuseo, Tampere
8.4.2019
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
13.4.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
13.4.2019
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
13.4.2019
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
13.4.2019
Äänekosken taidemuseo, Äänekoski
14.4.2019
Talomuseo Glims, Espoo
18.4.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
19.4.2019 – 22.4.2019
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
20.4.2019
Museo Leikki, Espoo
20.4.2019
Museo Leikki, Espoo
20.4.2019 – 21.4.2019
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
20.4.2019
Teatterimuseo, Helsinki
20.4.2019 – 21.4.2019
Suomen lasimuseo, Riihimäki
20.4.2019 – 21.4.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
21.4.2019
Lastentarhamuseo, Helsinki
27.4.2019
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
27.4.2019
Rauman taidemuseo, Rauma
27.4.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
1.5.2019
Talomuseo Glims, Espoo
3.5.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
4.5.2019
Museo Leikki, Espoo
11.5.2019
Designmuseo Nuutajärvi, Urjala
11.5.2019
Talomuseo Glims, Espoo
12.5.2019
Tekniikan museo, Helsinki
12.5.2019
Kansallismuseo, Helsinki
13.5.2019
Lastentarhamuseo, Helsinki
13.5.2019
Museo Leikki, Espoo
14.5.2019
Museo Leikki, Espoo
14.5.2019
Merkki, Helsinki
14.5.2019 – 18.5.2019
Lastentarhamuseo, Helsinki
15.5.2019
Museo Leikki, Espoo
16.5.2019
Museo Leikki, Espoo
17.5.2019
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
18.5.2019
Museo Leikki, Espoo
18.5.2019
Forssan museo, Forssa
18.5.2019
Forssan museo, Forssa
18.5.2019 – 11.8.2019
Haminan kaupunginmuseo, Hamina
18.5.2019
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
18.5.2019
Tekniikan museo, Helsinki
18.5.2019
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
18.5.2019 – 19.5.2019
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
18.5.2019
Pohjois-Pohjanmaan museo, Oulu
18.5.2019
Luontotalo Arkki, Pori
18.5.2019
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
18.5.2019
J. L. Runebergin koti, Porvoo
18.5.2019
Suomen lasimuseo, Riihimäki
18.5.2019 – 19.5.2019
Suomen Metsästysmuseo, Riihimäki
18.5.2019
Salon elektroniikkamuseo, Salo
18.5.2019
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
18.5.2019
Muumimuseo, Tampere
18.5.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
18.5.2019
Luostarinmäki, Turku
18.5.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
18.5.2019
Talomuseo Glims, Espoo
21.5.2019
Jyväskylän yliopiston tiedemuseon Luontomuseo, Jyväskylä
21.5.2019
Forssan museo, Forssa
25.5.2019
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
25.5.2019
Hämeen linna, Hämeenlinna
25.5.2019 – 26.5.2019
Talomuseo Glims, Espoo
26.5.2019
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
26.5.2019
Tekniikan museo, Helsinki
1.6.2019 – 30.6.2019
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
3.6.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
3.6.2019 – 7.6.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
3.6.2019 – 30.6.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
3.6.2019 – 5.6.2019
Aboa Vetus, Turku
3.6.2019 – 9.8.2019
Talomuseo Glims, Espoo
5.6.2019
Porin taidemuseo, Pori
5.6.2019
Sallan sota- ja jälleenrakennusajan museo, Salla
5.6.2019 – 19.6.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
6.6.2019
J. L. Runebergin koti, Porvoo
6.6.2019
Ahola, Järvenpää
8.6.2019
Radio- ja tv-museo Mastola, Lahti
8.6.2019
Fiskarsin museo, Raasepori
8.6.2019
Kansallismuseo, Helsinki
9.6.2019
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
10.6.2019 – 16.6.2019
Hämeen linna, Hämeenlinna
11.6.2019 – 11.8.2019
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
11.6.2019
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
11.6.2019 – 14.6.2019
LUOMUS Luonnontieteellinen museo, Helsinki
12.6.2019 – 16.8.2019
Teatterimuseo, Helsinki
12.6.2019
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
12.6.2019
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
13.6.2019
Ahola, Järvenpää
15.6.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
18.6.2019
Vakoilumuseo, Tampere
23.6.2019
Suur-Savon museo, Mikkeli
25.6.2019
Suur-Savon museo, Mikkeli
25.6.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
26.6.2019 – 7.8.2019
Aboa Vetus, Turku
27.6.2019 – 30.6.2019
Museo Leikki, Espoo
29.6.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
1.7.2019 – 31.7.2019
Tekniikan museo, Helsinki
1.7.2019 – 31.7.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
1.7.2019 – 31.7.2019
Kallioniemi, Taivalkoski
1.7.2019 – 7.7.2019
Päätalo-keskus, Taivalkoski
1.7.2019 – 7.7.2019
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
2.7.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
2.7.2019 – 30.7.2019
Vankila, Hämeenlinna
3.7.2019 – 31.7.2019
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
4.7.2019
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
4.7.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
5.7.2019
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
6.7.2019
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
10.7.2019 – 11.7.2019
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
13.7.2019
Pirkanpohjan taidekeskus, Ähtäri
14.7.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
18.7.2019
Porin taidemuseo, Pori
18.7.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
20.7.2019
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
22.7.2019
Lottamuseo, Tuusula
22.7.2019
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
23.7.2019
Rauman merimuseo, Rauma
23.7.2019
Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo, Rauma
25.7.2019
Talomuseo Glims, Espoo
30.7.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
1.8.2019 – 31.8.2019
Tekniikan museo, Helsinki
1.8.2019 – 11.8.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
2.8.2019
Degerby Igor -museo, Inkoo
3.8.2019
Talomuseo Glims, Espoo
9.8.2019
Lottamuseo, Tuusula
9.8.2019
Rauman merimuseo, Rauma
10.8.2019
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
11.8.2019
Talomuseo Glims, Espoo
20.8.2019
Talomuseo Glims, Espoo
22.8.2019
Kotkaniemi, P. E. Svinhufvudin koti, Luumäki
25.8.2019
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
25.8.2019
Malmin talo, Pietarsaaren museo, Pietarsaari
28.8.2019 – 1.11.2006
Talomuseo Glims, Espoo
29.8.2019
Museo Leikki, Espoo
30.8.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
30.8.2019 – 31.8.2019
Museo Leikki, Espoo
31.8.2019
Museo Leikki, Espoo
31.8.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
31.8.2019
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
31.8.2019
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
31.8.2019
WAM, Turku
31.8.2019 – 1.9.2019
Parppeinvaaran runokylä, Ilomantsi
3.9.2019 – 4.9.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
5.9.2019 – 15.9.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
6.9.2019
Museo Leikki, Espoo
7.9.2019
Ahola, Järvenpää
7.9.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
7.9.2019
Halosenniemi, Tuusula
7.9.2019
Taiteilijakoti Erkkola, Tuusula
7.9.2019
Designmuseo, Helsinki
14.9.2019
J. L. Runebergin koti, Porvoo
14.9.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
14.9.2019
Parppeinvaaran runokylä, Ilomantsi
18.9.2019 – 4.10.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
21.9.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Ratikkamuseo, Helsinki
22.9.2019
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
24.9.2019 – 4.10.2019
Museo Leikki, Espoo
28.9.2019
Liedon Vanhalinna, Lieto
29.9.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
29.9.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
1.10.2019 – 4.10.2019
Sastamalan seudun museo, Sastamala
1.10.2019 – 5.10.2019
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
1.10.2019 – 5.10.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
1.10.2019 – 4.10.2019
Pohjanmaan museo, Vaasa
1.10.2019 – 4.10.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
1.10.2019 – 4.10.2019
Talomuseo Glims, Espoo
2.10.2019
Museokeskus Vapriikki, Tampere
2.10.2019
Postimuseo, Tampere
2.10.2019
Porin taidemuseo, Pori
5.10.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
6.10.2019 – 12.10.2019
Museo Leikki, Espoo
12.10.2019 – 20.10.2019
Museo Leikki, Espoo
12.10.2019
Museo Leikki, Espoo
12.10.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
12.10.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
12.10.2019 – 20.10.2019
Hämeen linna, Hämeenlinna
12.10.2019 – 20.10.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
12.10.2019 – 13.10.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
14.10.2019 – 20.10.2019
Vakoilumuseo, Tampere
14.10.2019 – 19.10.2019
Museo Leikki, Espoo
15.10.2019
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
15.10.2019 – 17.10.2019
Kansallismuseo, Helsinki
15.10.2019 – 20.10.2019
LUOMUS Luonnontieteellinen museo, Helsinki
15.10.2019 – 18.10.2019
Tekniikan museo, Helsinki
15.10.2019 – 20.10.2019
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
15.10.2019 – 20.10.2019
Museo Militaria, Hämeenlinna
15.10.2019 – 20.10.2019
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
15.10.2019 – 20.10.2019
Merikeskus Vellamo, Kotka
15.10.2019 – 25.10.2019
RIISA - Suomen ortodoksinen kirkkomuseo, Kuopio
15.10.2019 – 19.10.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
15.10.2019 – 18.10.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
15.10.2019 – 20.10.2019
Lottamuseo, Tuusula
15.10.2019 – 20.10.2019
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
15.10.2019 – 17.10.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
16.10.2019
Suur-Savon museo, Mikkeli
16.10.2019
J. L. Runebergin koti, Porvoo
16.10.2019 – 20.10.2019
Talomuseo Glims, Espoo
17.10.2019
Museo Militaria, Hämeenlinna
17.10.2019
Postimuseo, Tampere
17.10.2019
Aboa Vetus, Turku
17.10.2019 – 20.10.2019
Museo Leikki, Espoo
18.10.2019
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
18.10.2019
Teatterimuseo, Helsinki
18.10.2019
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
18.10.2019
J. L. Runebergin koti, Porvoo
18.10.2019
Postimuseo, Tampere
18.10.2019
Taiteilijakoti Erkkola, Tuusula
18.10.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
18.10.2019
Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo, Rauma
19.10.2019
Lottamuseo, Tuusula
19.10.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
19.10.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
20.10.2019
Porin taidemuseo, Pori
22.10.2019
Rosenlew-museo, Pori
23.10.2019
Mobilia, Kangasala
25.10.2019 – 27.10.2019
Satakunnan Museo, Pori
25.10.2019
Museo Leikki, Espoo
26.10.2019
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
26.10.2019
Lastentarhamuseo, Helsinki
26.10.2019
Rauman merimuseo, Rauma
26.10.2019
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
26.10.2019
Postimuseo, Tampere
27.10.2019
Tornionlaakson museo, Tornio
30.10.2019
Vantaan taidemuseo Artsi, Vantaa
31.10.2019
Hiihtomuseo, Lahti
1.11.2019
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
2.11.2019
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
2.11.2019
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
2.11.2019
Teatterimuseo, Helsinki
2.11.2019
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
3.11.2019
Museo Leikki, Espoo
4.11.2019
Museo Leikki, Espoo
9.11.2019
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
9.11.2019
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
10.11.2019
Museo Leikki, Espoo
10.11.2019
Tekniikan museo, Helsinki
10.11.2019
Seinäjoen museot, Etelä-Pohjanmaan museo, Seinäjoki
10.11.2019 – 11.11.2019
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
16.11.2019
Designmuseo, Helsinki
16.11.2019
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
16.11.2019
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
16.11.2019
Museo Leikki, Espoo
20.11.2019
Lastentarhamuseo, Helsinki
21.11.2019
Lastentarhamuseo, Helsinki
22.11.2019
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
22.11.2019
Museo Leikki, Espoo
23.11.2019 – 24.11.2019
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
23.11.2019 – 24.11.2019
Kansallismuseo, Helsinki
23.11.2019
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
23.11.2019
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
24.11.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
30.11.2019
Lastentarhamuseo, Helsinki
30.11.2019
Hvitträsk , Kirkkonummi
30.11.2019 – 1.12.2019
Malmin talo, Pietarsaaren museo, Pietarsaari
30.11.2019 – 12.1.2020
Aboa Vetus, Turku
30.11.2019
Lottamuseo, Tuusula
30.11.2019
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
1.12.2019 – 6.1.2020
Hiihtomuseo, Lahti
1.12.2019
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
1.12.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
1.12.2019 – 5.1.2020
Ainola, Järvenpää
6.12.2019 – 8.12.2019
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
7.12.2019
Helsingin Taidehalli, Helsinki
7.12.2019 – 8.12.2019
Joensuun taidemuseo Onni, Joensuu
7.12.2019
Ainola, Järvenpää
7.12.2019
Riihimäen kaupunginmuseo, Riihimäki
8.12.2019
Hämeen linna, Hämeenlinna
14.12.2019 – 15.12.2019
Vankila, Hämeenlinna
14.12.2019 – 15.12.2019
Malmin talo, Pietarsaaren museo, Pietarsaari
14.12.2019
Porin taidemuseo, Pori
14.12.2019
Työväenmuseo Werstas, Tampere
14.12.2019
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
15.12.2019
Museo Leikki, Espoo
26.12.2019 – 5.1.2020
Teatterimuseo, Helsinki
2.1.2020 – 3.1.2020
Rauman merimuseo, Rauma
4.1.2020
Lottamuseo, Tuusula
11.1.2020
Kuralan Kylämäki, Turku
14.1.2020 – 26.5.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.1.2020
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
18.1.2020
Hiihtomuseo, Lahti
19.1.2020
Helsingin Taidehalli, Helsinki
25.1.2020
Lastentarhamuseo, Helsinki
25.1.2020
Lottamuseo, Tuusula
25.1.2020
Talomuseo Glims, Espoo
26.1.2020
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
26.1.2020
Designmuseo, Helsinki
28.1.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
29.1.2020
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
29.1.2020
Hiihtomuseo, Lahti
29.1.2020 – 1.2.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
1.2.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
6.2.2020
Pohjois-Karjalan museo Hilma, -
8.2.2020
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
8.2.2020
Porin taidemuseo, Pori
8.2.2020
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
9.2.2020
Lastentarhamuseo, Helsinki
12.2.2020
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
13.2.2020
Museo Leikki, Espoo
14.2.2020
Kansallismuseo, Helsinki
14.2.2020 – 1.3.2020
Tekniikan museo, Helsinki
14.2.2020
Pohjois-Karjalan museo Hilma, -
15.2.2020
Museo Leikki, Espoo
15.2.2020
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
15.2.2020
Suomen luontokeskus Haltia, Espoo
15.2.2020 – 23.2.2020
Musiikkimuseo Fame, Helsinki
15.2.2020 – 8.3.2020
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
15.2.2020
Aboa Vetus, Turku
15.2.2020 – 23.2.2020
Amos Rex, Helsinki
16.2.2020 – 23.2.2020
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
17.2.2020 – 23.2.2020
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
17.2.2020 – 1.3.2020
Wahlbergin museotalo, Uusikaupunki
17.2.2020 – 6.3.2020
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
17.2.2020 – 8.3.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
18.2.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
18.2.2020 – 21.2.2020
Museo Leikki, Espoo
18.2.2020
Museo Leikki, Espoo
18.2.2020
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
18.2.2020 – 23.2.2020
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
18.2.2020
Designmuseo, Helsinki
18.2.2020 – 21.2.2020
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
18.2.2020 – 23.2.2020
Teatterimuseo, Helsinki
18.2.2020 – 21.2.2020
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
18.2.2020 – 23.2.2020
Museo Militaria, Hämeenlinna
18.2.2020 – 28.2.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
18.2.2020
Särestöniemi-museo, Kittilä
18.2.2020 – 7.3.2020
Merikeskus Vellamo, Kotka
18.2.2020 – 28.2.2020
Kuralan Kylämäki, Turku
18.2.2020 – 23.2.2020
Sibelius-museo, Turku
18.2.2020 – 21.2.2020
Turun linna, Turku
18.2.2020 – 1.3.2020
Turun taidemuseo, Turku
18.2.2020 – 23.2.2020
Lottamuseo, Tuusula
18.2.2020 – 23.2.2020
Museo Leikki, Espoo
19.2.2020 – 19.2.2019
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
19.2.2020
Fiskarsin museo, Raasepori
19.2.2020 – 21.2.2020
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
20.2.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
20.2.2020
Luontotalo Arkki, Pori
20.2.2020
Hangon rintamamuseo, Hanko
21.2.2020 – 22.2.2020
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
21.2.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
22.2.2020
Forssan museo, Forssa
22.2.2020
Helsingin Taidehalli, Helsinki
22.2.2020
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
22.2.2020
Suomen Ilmavoimamuseo, Jyväskylä
22.2.2020
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
22.2.2020 – 21.3.2020
Porin taidemuseo, Pori
22.2.2020
Salon elektroniikkamuseo, Salo
23.2.2020
Museokeskus Vapriikki, Tampere
24.2.2020 – 28.2.2020
Jyväskylän yliopiston tiedemuseon Luontomuseo, Jyväskylä
25.2.2020 – 1.3.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
29.2.2020
Lastentarhamuseo, Helsinki
29.2.2020
Museo Leikki, Espoo
2.3.2020
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
3.3.2020 – 8.3.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
5.3.2020
Pohjois-Karjalan museo Hilma, -
7.3.2020
Palanderin talo, Hämeenlinna
7.3.2020
Sibelius-museo, Turku
7.3.2020
Museo Leikki, Espoo
10.3.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
21.3.2020 – 22.3.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
21.3.2020 – 22.3.2020
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
21.3.2020
Turun Biologinen museo, Turku
21.3.2020 – 22.3.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
22.3.2020
Postimuseo, Tampere
22.3.2020
Helsingin Taidehalli, Helsinki
23.3.2020
Kuralan Kylämäki, Turku
28.3.2020 – 29.3.2020
Tekniikan museo, Helsinki
30.3.2020 – 6.4.2020
Museo Leikki, Espoo
3.4.2020
Kuralan Kylämäki, Turku
3.4.2020 – 5.4.2020
Pohjois-Karjalan museo Hilma, -
4.4.2020
Palanderin talo, Hämeenlinna
4.4.2020
Museo Leikki, Espoo
7.4.2020
Museo Leikki, Espoo
7.4.2020
Porin taidemuseo, Pori
7.4.2020 – 30.9.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
11.4.2020 – 12.4.2020
Museo Leikki, Espoo
11.4.2020
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
11.4.2020 – 12.4.2020
Luostarinmäki, Turku
11.4.2020 – 12.4.2020
Helsingin Taidehalli, Helsinki
12.4.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
14.4.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
21.4.2020
Kuralan Kylämäki, Turku
25.4.2020 – 26.4.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
28.4.2020
Mobilia, Kangasala
1.5.2020
Museo Leikki, Espoo
2.5.2020
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
6.5.2020
Museo Leikki, Espoo
9.5.2020 – 9.5.2019
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
18.5.2020 – 19.5.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
20.5.2020
Museo Leikki, Espoo
20.5.2020
Talomuseo Glims, Espoo
20.5.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
21.5.2020
Sepänmäen käsityömuseo, Mäntsälä
21.5.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
22.5.2020
Saaristomuseo Pentala, Espoo
22.5.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
23.5.2020
Museo Leikki, Espoo
23.5.2020
Kuralan Kylämäki, Turku
23.5.2020 – 24.5.2020
Kuralan Kylämäki, Turku
23.5.2020 – 24.5.2020
Museo Leikki, Espoo
1.6.2020 – 30.8.2020
Teatterimuseo, Helsinki
1.6.2020 – 31.12.2020
Galleri Elverket , Raasepori
1.6.2020 – 18.6.2020
Lottamuseo, Tuusula
2.6.2020 – 30.8.2020
Lottamuseo, Tuusula
2.6.2020 – 30.8.2020
Työväenmuseo Werstas, Tampere
3.6.2020 – 26.8.2020
Luontotalo Arkki, Pori
6.6.2020
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
10.6.2020 – 10.1.2021
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
12.6.2020
WAM, Turku
17.6.2020 – 24.6.2020
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
18.6.2020
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
20.6.2020 – 23.6.2022
Porin taidemuseo, Pori
24.6.2020
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
30.6.2020 – 3.7.2020
Kuntsin modernin taiteen museo, Vaasa
1.7.2020
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
2.7.2020
Vanhan Vaasan museo, Vaasa
3.7.2020
Ainola, Järvenpää
4.7.2020 – 30.9.2020
Liedon Vanhalinna, Lieto
5.7.2020 – 19.7.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
7.7.2020 – 28.7.2020
Pohjanmaan museo, Vaasa
7.7.2020
Porin taidemuseo, Pori
8.7.2020
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
10.7.2020
Ainola, Järvenpää
14.7.2020
Porin taidemuseo, Pori
15.7.2020
Stundars museo ja kulttuurikeskus, Mustasaari
20.7.2020
Porin taidemuseo, Pori
22.7.2020
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
23.7.2020 – 5.8.2020
Porin taidemuseo, Pori
29.7.2020
Kuusamon kotiseutumuseo, Kuusamo
31.7.2020
Turun linna, Turku
1.8.2020 – 23.8.2020
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
4.8.2020
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
5.8.2020
Alvar Aalto -museo, Jyväskylä
6.8.2020
Rauman merimuseo, Rauma
6.8.2020
Nykytaiteen museo Kiasma, Helsinki
8.8.2020 – 22.8.2020
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
12.8.2020
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
13.8.2020
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
14.8.2020
Pohjois-Karjalan museo Hilma, -
18.8.2020 – 31.12.2021
Luostarinmäki, Turku
20.8.2020 – 23.8.2020
Työväenmuseo Werstas, Tampere
22.8.2020
Alikartano, Mäntsälä
23.8.2020
Museo Leikki, Espoo
27.8.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
28.8.2020 – 1.1.2021
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
28.8.2020 – 29.8.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
29.8.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
29.8.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
29.8.2020
Museo Leikki, Espoo
29.8.2020
Porin taidemuseo, Pori
29.8.2020
Tiedekeskus Pilke, Rovaniemi
29.8.2020
Käsityömuseo Miila, Paimio
30.8.2020
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
30.8.2020
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
4.9.2020
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
4.9.2020
WAM, Turku
5.9.2020 – 6.9.2020
Jyväskylän yliopiston tiedemuseon Luontomuseo, Jyväskylä
10.9.2020 – 10.9.2021
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
12.9.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
12.9.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
12.9.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
12.9.2020
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
12.9.2020
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
12.9.2020
Ahola, Järvenpää
12.9.2020
Porin taidemuseo, Pori
12.9.2020
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
12.9.2020 – 13.9.2020
Helsingin Taidehalli, Helsinki
17.9.2020 – 6.11.2020
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
22.9.2020 – 27.12.2021
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
22.9.2020 – 27.12.2021
Helsingin Taidehalli, Helsinki
24.9.2020 – 6.11.2020
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
24.9.2020 – 31.12.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
26.9.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
27.9.2020
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
2.10.2020
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
4.10.2020
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
4.10.2020 – 18.10.2020
Arkkitehtuurimuseo, Helsinki
6.10.2020 – 9.10.2020
Arkkitehtuurimuseo, Helsinki
6.10.2020 – 9.10.2020
Arkkitehtuurimuseo, Helsinki
6.10.2020 – 9.10.2020
Kansallismuseo, Helsinki
6.10.2020 – 9.10.2020
Tiedemuseo Liekki, Observatorio, Helsinki
6.10.2020 – 9.10.2020
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
6.10.2020 – 9.10.2020
Galleri Elverket , Raasepori
6.10.2020 – 9.10.2020
Rovaniemen taidemuseo Korundi, Rovaniemi
6.10.2020 – 11.10.2020
Sastamalan seudun museo, Sastamala
6.10.2020 – 9.10.2020
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
6.10.2020 – 9.10.2020
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
6.10.2020 – 9.10.2020
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
6.10.2020 – 31.10.2020
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
6.10.2020 – 9.10.2020
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
6.10.2020 – 9.10.2020
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
6.10.2020 – 9.10.2020
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
6.10.2020 – 17.11.2020
Tiedekeskus Pilke, Rovaniemi
8.10.2020
Joensuun taidemuseo Onni, Joensuu
9.10.2020 – 31.12.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
12.10.2020 – 18.10.2020
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
12.10.2020 – 25.10.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
13.10.2020 – 16.10.2020
Museo Leikki, Espoo
13.10.2020 – 18.10.2020
Talomuseo Glims, Espoo
13.10.2020
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
13.10.2020 – 18.10.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
13.10.2020
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
13.10.2020 – 25.10.2020
Suomen lasimuseo, Riihimäki
13.10.2020 – 25.10.2020
Työväenmuseo Werstas, Tampere
13.10.2020 – 16.10.2020
Aboa Vetus, Turku
13.10.2020 – 18.10.2020
Forum Marinum, Turku
13.10.2020 – 18.10.2020
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
13.10.2020 – 16.10.2020
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
14.10.2020
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
17.10.2020
Luontotalo Arkki, Pori
20.10.2020 – 25.10.2020
Satakunnan Museo, Pori
20.10.2020 – 25.10.2020
Rauman merimuseo, Rauma
22.10.2020 – 23.10.2020
Rauman merimuseo, Rauma
22.10.2020
Mobilia, Kangasala
24.10.2020 – 1.11.2020
Lönnströmin taidemuseo, Rauma
24.10.2020
Työväenmuseo Werstas, Tampere
24.10.2020
Museo Leikki, Espoo
25.10.2020
Museo Leikki, Espoo
31.10.2020
Galleri Elverket , Raasepori
31.10.2020
Museo Leikki, Espoo
6.11.2020
Galleri Elverket , Raasepori
6.11.2020
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
6.11.2020
Museo Leikki, Espoo
7.11.2020 – 8.11.2020
Porin taidemuseo, Pori
8.11.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
12.11.2020
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
14.11.2020
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
14.11.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
15.11.2020
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
18.11.2020
Museo Leikki, Espoo
20.11.2020
Helsingin Taidehalli, Helsinki
20.11.2020 – 10.1.2021
Helsingin Taidehalli, Helsinki
20.11.2020 – 10.1.2021
Orimattilan taidemuseo, Orimattila
20.11.2020 – 18.12.2020
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
21.11.2020
Museo Leikki, Espoo
21.11.2020
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
21.11.2020 – 22.11.2020
Pohjois-Karjalan museo Hilma, -
22.11.2020 – 31.12.2020
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
22.11.2020
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
28.11.2020
Museo Leikki, Espoo
28.11.2020
Museo Leikki, Espoo
28.11.2020
Palanderin talo, Hämeenlinna
28.11.2020
Mobilia, Kangasala
28.11.2020 – 20.12.2020
Suomen lasimuseo, Riihimäki
28.11.2020 – 29.11.2020
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
13.12.2020
Museo Leikki, Espoo
27.12.2020
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
29.12.2020 – 30.12.2020
Joensuun taidemuseo Onni, Joensuu
2.1.2021
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
20.2.2021
Vakoilumuseo, Tampere
21.2.2021 – 6.3.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
23.2.2021 – 26.2.2021
Museo Leikki, Espoo
23.2.2021 – 27.2.2021
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
23.2.2021
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
23.2.2021 – 7.3.2021
Aboa Vetus, Turku
24.2.2021 – 25.2.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
6.3.2021 – 7.3.2021
Galleri Elverket , Raasepori
20.3.2021
Rovaniemen taidemuseo Korundi, Rovaniemi
23.3.2021 – 25.4.2021
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
1.4.2021 –
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
18.4.2021
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
22.4.2021 – 3.5.2021
Pohjanmaan museo, Vaasa
5.5.2021
Kuntsin modernin taiteen museo, Vaasa
9.5.2021
Pohjanmaan museo, Vaasa
9.5.2021
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
17.5.2021 – 30.6.2021
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
18.5.2021
Haminan kaupunginmuseo, Hamina
18.5.2021
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
18.5.2021
Rauman merimuseo, Rauma
18.5.2021
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
20.5.2021
Pohjanmaan museo, Vaasa
21.5.2021
Kuntsin modernin taiteen museo, Vaasa
22.5.2021
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
24.5.2021 – 30.5.2021
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.5.2021 – 30.5.2021
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.5.2021 – 30.5.2021
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.5.2021 – 30.5.2021
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.5.2021 – 30.5.2021
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.5.2021 – 30.5.2021
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
27.5.2021
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
29.5.2021
Aboa Vetus, Turku
8.6.2021
Ahola, Järvenpää
12.6.2021
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
14.6.2021 – 20.6.2021
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
15.6.2021
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
15.6.2021 – 16.6.2021
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
16.6.2021
Riihimäen taidemuseo, Riihimäki
17.6.2021 – 29.7.2021
Rauman merimuseo, Rauma
23.6.2021
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
28.6.2021 – 11.7.2021
Työväenmuseo Werstas, Tampere
30.6.2021 – 6.8.2021
Talvisotamuseo, Kuhmo
1.7.2021 –
Sallan sota- ja jälleenrakennusajan museo, Salla
1.7.2021 – 29.7.2021
Kotkaniemi, P. E. Svinhufvudin koti, Luumäki
3.7.2021
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
7.7.2021
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
10.7.2021
Ainola, Järvenpää
10.7.2021
Riihimäen taidemuseo, Riihimäki
10.7.2021
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
12.7.2021
Porin taidemuseo, Pori
14.7.2021
Stundars museo ja kulttuurikeskus, Mustasaari
22.7.2021
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
2.8.2021 – 8.8.2021
Postimuseo, Tampere
4.8.2021
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
17.8.2021 – 31.12.2021
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
28.8.2021
Postimuseo, Tampere
3.9.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
4.9.2021
Ahola, Järvenpää
4.9.2021
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
4.9.2021
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
18.9.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
23.9.2021
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
5.10.2021 – 8.10.2021
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
5.10.2021 – 8.10.2021
K.H.Renlundin museo, Roosin talo, Kokkola
5.10.2021 – 6.10.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
9.10.2021
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
11.10.2021 – 31.10.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.10.2021
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
16.10.2021
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
18.10.2021 – 24.10.2021
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
18.10.2021 – 24.10.2021
Rosenlew-museo, Pori
19.10.2021 – 31.10.2021
Satakunnan Museo, Pori
19.10.2021 – 31.10.2021
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
20.10.2021 – 24.10.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
23.10.2021
Designmuseo, Helsinki
23.10.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
28.10.2021
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
28.10.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
30.10.2021
Tekniikan museo, Helsinki
30.10.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
6.11.2021
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
6.11.2021
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
13.11.2021
Hämeenlinnan kaupunginmuseo Museo Skogster, Hämeenlinna
13.11.2021
Jyväskylän taidemuseo, Jyväskylä
13.11.2021
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
13.11.2021
Helsingin Taidehalli, Helsinki
14.11.2021 – 15.12.2021
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
18.11.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
20.11.2021
Designmuseo, Helsinki
20.11.2021
Porin taidemuseo, Pori
20.11.2021
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
25.11.2021
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
2.12.2021
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
4.12.2021 – 11.12.2021
Työväenmuseo Werstas, Tampere
4.12.2021
Kemin historiallinen museo, Kemi
9.12.2021 – 6.1.2022
Designmuseo, Helsinki
11.12.2021
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
21.12.2021 – 27.12.2021
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
28.12.2021 – 30.12.2021
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
3.1.2022 – 9.1.2022
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
4.1.2022
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
6.1.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
7.1.2022
Designmuseo, Helsinki
22.1.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
12.2.2022 – 22.5.2022
Wahlbergin museotalo, Uusikaupunki
15.2.2022 – 13.3.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
17.2.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
18.2.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
19.2.2022
Helinä Rautavaaran museo, Espoo
19.2.2022
Merikeskus Vellamo, Kotka
19.2.2022 – 6.3.2022
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
21.2.2022 – 13.3.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
21.2.2022 – 6.3.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
22.2.2022 – 25.2.2022
Gallen-Kallelan Museo, Espoo
22.2.2022 – 27.2.2022
Teatterimuseo, Helsinki
22.2.2022 – 25.2.2022
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
22.2.2022 – 27.2.2022
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
22.2.2022 – 24.2.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
22.2.2022 – 6.3.2022
Aboa Vetus, Turku
22.2.2022 – 25.2.2022
Ars Nova, Turku
22.2.2022 – 25.2.2022
Talomuseo Glims, Espoo
23.2.2022
Talomuseo Glims, Espoo
23.2.2022
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
23.2.2022
Tekniikan museo, Helsinki
23.2.2022
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
23.2.2022 – 27.2.2022
Talomuseo Glims, Espoo
25.2.2022
Kemin historiallinen museo, Kemi
25.2.2022 – 2.4.2022
Työväenmuseo Werstas, Tampere
26.2.2022 – 6.3.2022
Liedon Vanhalinna, Lieto
27.2.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
1.3.2022
Tornionlaakson museo, Tornio
3.3.2022 – 13.3.2022
Mobilia, Kangasala
5.3.2022
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
5.3.2022 – 6.3.2022
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
13.3.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
17.3.2022
Tekniikan museo, Helsinki
20.3.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
26.3.2022
Galleri Elverket , Raasepori
26.3.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
26.3.2022
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
30.3.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
2.4.2022
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
2.4.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
9.4.2022 – 10.4.2022
Tekniikan museo, Helsinki
9.4.2022
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
10.4.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.4.2022
Designmuseo, Helsinki
16.4.2022
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
17.4.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
23.4.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
23.4.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
24.4.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
5.5.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
7.5.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
7.5.2022
Suur-Savon museo, Mikkeli
7.5.2022
Tornionlaakson museo, Tornio
7.5.2022
Museo Leikki, Espoo
13.5.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
13.5.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
14.5.2022
Museo Leikki, Espoo
14.5.2022 – 15.5.2022
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
14.5.2022
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
14.5.2022
Teatterimuseo, Helsinki
14.5.2022
Liedon Vanhalinna, Lieto
14.5.2022
Museo Leikki, Espoo
18.5.2022
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
20.5.2022
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
20.5.2022
Museokeskus Taika, Hyvinkää
21.5.2022 – 22.5.2022
Porin taidemuseo, Pori
21.5.2022
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
21.5.2022 – 25.9.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
21.5.2022
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
21.5.2022
Designmuseo, Helsinki
28.5.2022
Talomuseo Glims, Espoo
29.5.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
1.6.2022 – 31.8.2022
Kansallismuseo, Helsinki
4.6.2022 – 26.6.2022
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
4.6.2022
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
4.6.2022 – 14.8.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
5.6.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
5.6.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Ratikkamuseo, Helsinki
6.6.2022 – 17.6.2022
Lohjan Museo, Lohja
7.6.2022 – 9.8.2022
Työväenmuseo Werstas, Tampere
7.6.2022 – 9.8.2022
Merkki, Helsinki
11.6.2022 – 12.6.2022
Ahola, Järvenpää
11.6.2022
Sepänmäen käsityömuseo, Mäntsälä
11.6.2022
Helsingin Taidehalli, Helsinki
12.6.2022
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
12.6.2022
Villa Gyllenberg, Helsinki
12.6.2022
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
13.6.2022 – 16.6.2022
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
13.6.2022 – 19.6.2022
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
14.6.2022 – 19.6.2022
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
16.6.2022
Postimuseo, Tampere
16.6.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
17.6.2022
Museo Leikki, Espoo
18.6.2022 – 31.12.2022
Arkkitehtuurimuseo, Helsinki
18.6.2022
Forum Marinum: Museoalus Sigyn, Turku
18.6.2022 – 19.6.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
18.6.2022
Porin taidemuseo, Pori
22.6.2022
Lottamuseo, Tuusula
23.6.2022 – 31.12.2023
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
26.6.2022 – 24.8.2022
Museo Leikki, Espoo
28.6.2022 – 12.8.2022
Juhani Ahon museo, Iisalmi
28.6.2022
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
28.6.2022
Suur-Savon museo, Mikkeli
28.6.2022
Lohjan Museo, Lohja
29.6.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
1.7.2022 – 31.7.2022
Tornionlaakson museo, Tornio
1.7.2022 – 2.7.2022
Kansallismuseo, Helsinki
2.7.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
2.7.2022
Ainola, Järvenpää
3.7.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
5.7.2022 – 28.8.2022
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
5.7.2022
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
5.7.2022
Pohjois-Karjalan museo Hilma, -
10.7.2022
Porin taidemuseo, Pori
10.7.2022
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
12.7.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
14.7.2022
Johannes Lohilammen museo, Lohja
17.7.2022
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
18.7.2022 – 21.7.2022
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
19.7.2022
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
20.7.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
20.7.2022
Ahola, Järvenpää
23.7.2022
Juhani Ahon museo, Iisalmi
26.7.2022
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
26.7.2022
Postimuseo, Tampere
28.7.2022
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
30.7.2022
Museokeskus Taika, Hyvinkää
30.7.2022
Lohjan Museo, Lohja
3.8.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
11.8.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
12.8.2022
Amos Rex, Helsinki
18.8.2022
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
18.8.2022
Lohjan Museo, Lohja
19.8.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
20.8.2022
Porin taidemuseo, Pori
25.8.2022
Museo Leikki, Espoo
27.8.2022
Museo Leikki, Espoo
28.8.2022
Tekniikan museo, Helsinki
28.8.2022
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
28.8.2022
Wahlbergin museotalo, Uusikaupunki
30.8.2022 – 31.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
3.9.2022
Kansallismuseo, Helsinki
3.9.2022 – 8.10.2023
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
3.9.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
4.9.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
8.9.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
10.9.2022
Kansallismuseo, Helsinki
10.9.2022 – 27.11.2022
Ahola, Järvenpää
10.9.2022
Ainola, Järvenpää
11.9.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
15.9.2022
Keuruun museo , Keuruu
16.9.2022 – 7.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
17.9.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
18.9.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
23.9.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
24.9.2022
Porin taidemuseo, Pori
24.9.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
24.9.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
29.9.2022 – 2.10.2022
Postimuseo, Tampere
30.9.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
1.10.2022
Helsingin Taidehalli, Helsinki
1.10.2022
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
3.10.2022 – 7.10.2022
Musiikkimuseo Fame, Helsinki
4.10.2022 – 7.10.2022
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
4.10.2022 – 31.12.2022
Aboa Vetus, Turku
4.10.2022 – 7.10.2022
Forum Marinum, Turku
4.10.2022 – 7.10.2022
Wahlbergin museotalo, Uusikaupunki
4.10.2022 – 7.10.2022
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
4.10.2022 – 7.10.2022
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
4.10.2022 – 2.11.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
7.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
8.10.2022
Museo Leikki, Espoo
11.10.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
14.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
15.10.2022
Museo Leikki, Espoo
15.10.2022 – 23.10.2022
Hämeen linna, Hämeenlinna
15.10.2022 – 16.10.2022
Mobilia, Kangasala
15.10.2022 – 23.10.2022
Luontotalo Arkki, Pori
15.10.2022 – 30.10.2022
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
15.10.2022 – 30.10.2022
Luostarinmäki, Turku
15.10.2022 – 30.10.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
15.10.2022 – 23.10.2022
Talomuseo Glims, Espoo
16.10.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
17.10.2022 – 23.10.2022
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
17.10.2022 – 30.10.2022
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
17.10.2022 – 23.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
18.10.2022 – 21.10.2022
Museo Leikki, Espoo
18.10.2022
Talomuseo Glims, Espoo
18.10.2022
Forssan museo, Forssa
18.10.2022
Forssan museo, Forssa
18.10.2022 – 23.10.2022
Haminan kaupunginmuseo, Hamina
18.10.2022 – 20.10.2022
Kansallismuseo, Helsinki
18.10.2022 – 30.10.2022
Kansallismuseo, Helsinki
18.10.2022 – 30.10.2022
Museokeskus Taika, Hyvinkää
18.10.2022
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
18.10.2022 – 23.10.2020
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
18.10.2022 – 20.10.2022
Suomen merimuseo, Kotka
18.10.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
18.10.2022 – 30.10.2022
Olavinlinna, Savonlinna
18.10.2022 – 27.10.2022
Aboa Vetus, Turku
18.10.2022 – 21.10.2022
Ars Nova, Turku
18.10.2022 – 21.10.2022
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
18.10.2022 – 21.10.2022
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
19.10.2022 – 21.10.2022
Teatterimuseo, Helsinki
20.10.2022 – 21.10.2022
Lohjan Museo, Lohja
20.10.2022
Porin taidemuseo, Pori
21.10.2022 – 30.10.2022
Tekniikan museo, Helsinki
22.10.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
22.10.2022
Merikeskus Vellamo, Kotka
22.10.2022
J. L. Runebergin koti, Porvoo
22.10.2022
Olavinlinna, Savonlinna
22.10.2022
Työväenmuseo Werstas, Tampere
22.10.2022 – 23.10.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
24.10.2022 – 30.10.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
24.10.2022 – 28.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
27.10.2022
Mobilia, Kangasala
27.10.2022 – 30.10.2022
Holmin talo, Porvoon museo, Porvoo
28.10.2022
Rauman merimuseo, Rauma
28.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
29.10.2022
Museo Leikki, Espoo
29.10.2022 – 30.10.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
29.10.2022
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
29.10.2022
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
29.10.2022
Teatterimuseo, Helsinki
29.10.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
5.11.2022
Postimuseo, Tampere
5.11.2022
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
7.11.2022
Työväenmuseo Werstas, Tampere
11.11.2022 – 13.11.2022
Museo Leikki, Espoo
12.11.2022 – 13.11.2022
Designmuseo, Helsinki
12.11.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
12.11.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
18.11.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
19.11.2022
Museo Leikki, Espoo
19.11.2022
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
19.11.2022
Porin taidemuseo, Pori
19.11.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
20.11.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
20.11.2022 – 21.12.2022
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
20.11.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
25.11.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
26.11.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
26.11.2022
Merikeskus Vellamo, Kotka
26.11.2022
Työväenmuseo Werstas, Tampere
26.11.2022
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
26.11.2022
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
27.11.2022
Suomen Metsästysmuseo, Riihimäki
1.12.2022 – 18.12.2022
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
2.12.2022
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
3.12.2022
Museo Leikki, Espoo
3.12.2022 – 4.12.2022
Lastentarhamuseo, Helsinki
3.12.2022
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
3.12.2022
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
4.12.2022
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
10.12.2022
Porin taidemuseo, Pori
10.12.2022
Galleri Elverket , Raasepori
10.12.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
11.12.2022
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
11.12.2022
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
11.12.2022
Lohjan Museo, Lohja
14.12.2022
Museo Leikki, Espoo
17.12.2022 – 18.12.2022
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
21.12.2022 – 8.1.2023
Museo Leikki, Espoo
27.12.2022 – 8.1.2023
Helsingin Taidehalli, Helsinki
27.12.2022 – 29.12.2022
Merikeskus Vellamo, Kotka
27.12.2022 – 5.1.2023
Porin taidemuseo, Pori
27.12.2022 – 8.1.2023
Teatterimuseo, Helsinki
3.1.2023 – 6.1.2023
Porin taidemuseo, Pori
3.1.2023 – 8.1.2023
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
6.1.2023
Museo Leikki, Espoo
12.1.2023 – 30.5.2023
Oulun taidemuseo, Oulu
14.1.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
27.1.2023
Museo Leikki, Espoo
4.2.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
11.2.2023
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
11.2.2023
Lastentarhamuseo, Helsinki
14.2.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.2.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
18.2.2023
Museo Leikki, Espoo
18.2.2023 – 26.2.2023
Kansallismuseo, Helsinki
18.2.2023 – 26.2.2023
Museokeskus Taika, Hyvinkää
18.2.2023 – 26.2.2023
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
18.2.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
18.2.2023 – 5.3.2023
Rosenlew-museo, Pori
18.2.2023 – 5.3.2023
Satakunnan Museo, Pori
18.2.2023 – 5.3.2022
Rauman merimuseo, Rauma
18.2.2023
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
18.2.2023 – 5.3.2023
Liedon Vanhalinna, Lieto
19.2.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
20.2.2023 – 26.2.2023
Musiikkimuseo Fame, Helsinki
20.2.2023 – 5.3.2023
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
20.2.2023 – 5.3.2023
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
20.2.2023 – 12.3.2023
Forssan museo, Forssa
21.2.2023 – 5.3.2023
Kansallismuseo, Helsinki
21.2.2023 – 24.2.2023
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
21.2.2023 – 24.2.2023
Teatterimuseo, Helsinki
21.2.2023 – 24.2.2023
Temppeliaukion kirkko, Helsinki
21.2.2023
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
21.2.2023 – 26.2.2023
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
21.2.2023 – 23.2.2023
Merikeskus Vellamo, Kotka
21.2.2023
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
21.2.2023 – 12.3.2023
Luontotalo Arkki, Pori
21.2.2023
Porin taidemuseo, Pori
21.2.2023
Turun linna, Turku
21.2.2023 – 5.3.2023
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
22.2.2023 – 24.2.2023
J. L. Runebergin koti, Porvoo
22.2.2023 – 24.2.2023
Galleri Elverket , Raasepori
22.2.2023 – 26.2.2023
Riihimäen taidemuseo, Riihimäki
22.2.2023
Kuralan Kylämäki, Turku
22.2.2023 – 23.2.2023
Riihimäen kaupunginmuseo, Riihimäki
23.2.2023
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
24.2.2023
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
1.3.2023 – 31.3.2023
Keuruun museo , Keuruu
2.3.2023 –
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
3.3.2023
Postimuseo, Tampere
3.3.2023
Nykytaiteen museo Kiasma, Helsinki
4.3.2023 – 25.3.2023
Mobilia, Kangasala
4.3.2023
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
9.3.2023 – 10.3.2023
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
11.3.2023
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
11.3.2023
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
12.3.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Ratikkamuseo, Helsinki
17.3.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
18.3.2023 – 19.3.2023
Museo Leikki, Espoo
18.3.2023 – 19.3.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
22.3.2023
Galleri Elverket , Raasepori
25.3.2023
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
25.3.2023
Designmuseo, Helsinki
28.3.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
31.3.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
1.4.2023
Talomuseo Glims, Espoo
2.4.2023
Museo Leikki, Espoo
6.4.2023 – 9.4.2023
Talomuseo Glims, Espoo
6.4.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
8.4.2023
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
8.4.2023
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
8.4.2023
Teatterimuseo, Helsinki
8.4.2023
Museokeskus Taika, Hyvinkää
8.4.2023 – 9.4.2023
Ahola, Järvenpää
8.4.2023
Museo Leikki, Espoo
18.4.2023 – 23.4.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
22.4.2023
Museo Leikki, Espoo
22.4.2023 – 23.4.2023
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
22.4.2023
Galleri Elverket , Raasepori
22.4.2023
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
22.4.2023
Teatterimuseo, Helsinki
28.4.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
28.4.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
29.4.2023
Museo Leikki, Espoo
29.4.2023
Vakoilumuseo, Tampere
30.4.2023
Mobilia, Kangasala
1.5.2023
Porin taidemuseo, Pori
1.5.2023 – 30.5.2023
Oulun taidemuseo, Oulu
4.5.2023 – 5.5.2023
Sibeliuksen syntymäkoti, Hämeenlinna
6.5.2023
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
6.5.2023
Lastentarhamuseo, Helsinki
9.5.2023
Lastentarhamuseo, Helsinki
10.5.2023
Lastentarhamuseo, Helsinki
11.5.2023
Museo Leikki, Espoo
13.5.2023
Lönnströmin taidemuseo, Rauma
13.5.2023
Forssan museo, Forssa
15.5.2023 – 21.5.2023
Teatterimuseo, Helsinki
18.5.2023
Museokeskus Taika, Hyvinkää
18.5.2023
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
19.5.2023
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
19.5.2023
Forssan museo, Forssa
20.5.2023 – 10.8.2023
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
20.5.2023
Suomen Ilmavoimamuseo, Jyväskylä
20.5.2023
Porin taidemuseo, Pori
20.5.2023
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
20.5.2023
Varkauden museokeskus Konsti, Varkaus
25.5.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
27.5.2023
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
27.5.2023
Talomuseo Glims, Espoo
28.5.2023
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
28.5.2023
Designmuseo, Helsinki
30.5.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
1.6.2023 – 31.8.2023
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
3.6.2023
Talomuseo Glims, Espoo
4.6.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
5.6.2023 – 9.6.2023
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
5.6.2023 – 9.6.2023
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
6.6.2023 – 9.9.2023
Amos Rex, Helsinki
7.6.2023
Seurasaaren ulkomuseo, Helsinki
7.6.2023 – 13.8.2023
Ahola, Järvenpää
7.6.2023
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
7.6.2023
Postimuseo, Tampere
7.6.2023 – 2.8.2023
Turun linna, Turku
9.6.2023 – 3.9.2023
Aalto2, Jyväskylä
10.6.2023
Ahola, Järvenpää
10.6.2023
Fiskarsin museo, Raasepori
10.6.2023
Aalto2, Jyväskylä
11.6.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
11.6.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
12.6.2023
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
12.6.2023
Suomen valokuvataiteen museo, Helsinki
12.6.2023 – 16.6.2023
Teatterimuseo, Helsinki
12.6.2023
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
12.6.2023 – 16.6.2023
Lohjan Museo, Lohja
13.6.2023 – 15.8.2023
Fiskarsin museo, Raasepori
14.6.2023 – 11.8.2023
Porin taidemuseo, Pori
16.6.2023
Lohjan Museo, Lohja
17.6.2023
Suomen Metsästysmuseo, Riihimäki
17.6.2023
Luostarinmäki, Turku
17.6.2023
Alikartano, Mäntsälä
18.6.2023
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
19.6.2023 – 22.6.2023
Galleri Elverket , Raasepori
19.6.2023 – 22.6.2023
Kuopion museo, Kuopio
20.6.2023
Ainola, Järvenpää
21.6.2023 – 30.9.2023
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
21.6.2023
Wasa Graffitilandia, Vaasa
23.6.2023 – 25.6.2023
Mobilia, Kangasala
26.6.2023 – 2.7.2023
Juhani Ahon museo, Iisalmi
27.6.2023
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
27.6.2023
Suur-Savon museo, Mikkeli
27.6.2023
Porin taidemuseo, Pori
27.6.2023
Ainola, Järvenpää
28.6.2023 – 26.7.2023
Forssan museo, Forssa
29.6.2023 – 6.7.2023
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
30.6.2023
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
30.6.2023
Vehkalahden kylämuseo, Hamina
1.7.2023 – 2.7.2023
Johannes Lohilammen museo, Lohja
1.7.2023
Ainola, Järvenpää
4.7.2023 – 27.7.2023
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
4.7.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
6.7.2023
Suomenlinna-museo, Helsinki
7.7.2023 – 13.8.2023
Huittisten museo, Huittinen
7.7.2023
Alikartano, Mäntsälä
9.7.2023
Museo Leikki, Espoo
11.7.2023 – 9.8.2023
K.H.Renlundin museo, Näyttelyhalli, Kokkola
11.7.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
11.7.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
13.7.2023
Designmuseo, Helsinki
15.7.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
18.7.2023
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
19.7.2023
Mobilia, Kangasala
20.7.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
20.7.2023
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
22.7.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
25.7.2023
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
27.7.2023
Rauman merimuseo, Rauma
27.7.2023
Museokeskus Taika, Hyvinkää
30.7.2023
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
30.7.2023
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
31.7.2023 – 4.8.2023
Särestöniemi-museo, Kittilä
5.8.2023
Wasa Graffitilandia, Vaasa
10.8.2023
Kuddnäs museum, Uusikaarlepyy
13.8.2023
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
17.8.2023
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
17.8.2023
Lohjan Museo, Lohja
18.8.2023
Designmuseo, Helsinki
19.8.2023
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
19.8.2023
Ahola, Järvenpää
22.8.2023 – 25.8.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
25.8.2023
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
25.8.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
26.8.2023
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
26.8.2023
Helsingin Taidehalli, Helsinki
26.8.2023
Ahola, Järvenpää
26.8.2023
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
27.8.2023
Taipaleen kanavamuseo, Varkaus
27.8.2023
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
29.8.2023
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
2.9.2023
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
7.9.2023 – 11.8.2024
Designmuseo, Helsinki
8.9.2023 – 17.9.2023
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
9.9.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
9.9.2023
Lapin Metsämuseo, Rovaniemi
9.9.2023 – 10.9.2023
Postimuseo, Tampere
9.9.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
14.9.2023
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
15.9.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
15.9.2023
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
16.9.2023
Herttoniemen kartanon museo, Helsinki
17.9.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Ratikkamuseo, Helsinki
23.9.2023
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
23.9.2023
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
23.9.2023
Postimuseo, Tampere
24.9.2023
Museokeskus Taika, Hyvinkää
27.9.2023
Museo Leikki, Espoo
29.9.2023
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
30.9.2023
Ainola, Järvenpää
30.9.2023
Särestöniemi-museo, Kittilä
30.9.2023
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
6.10.2023
Kansallismuseo, Helsinki
13.10.2023 – 15.10.2023
Museo Leikki, Espoo
14.10.2023 – 22.10.2023
Forssan museo, Forssa
14.10.2023 – 22.10.2023
LUOMUS Kaisaniemen kasvitieteellinen puutarha, Helsinki
14.10.2023 – 15.10.2023
Museokeskus Taika, Hyvinkää
14.10.2023 – 22.10.2023
Mobilia, Kangasala
14.10.2023 – 22.10.2023
Teresia ja Rafael Lönnströmin kotimuseo, Rauma
14.10.2023
Vakoilumuseo, Tampere
14.10.2023 – 22.10.2023
Apteekkimuseo ja Qwenselin talo, Turku
14.10.2023 – 22.10.2023
Turun linna, Turku
14.10.2023 – 29.10.2023
Kuopion taidemuseo, Kuopio
15.10.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
16.10.2023 – 20.10.2023
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
16.10.2023 – 29.10.2023
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
16.10.2023 – 22.10.2023
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
16.10.2023 – 22.10.2023
Talomuseo Glims, Espoo
17.10.2023
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
17.10.2023 – 19.10.2023
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
17.10.2023 – 29.10.2023
Suomen lasimuseo, Riihimäki
17.10.2023 – 22.10.2023
Työväenmuseo Werstas, Tampere
17.10.2023 – 22.10.2023
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
18.10.2023
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
18.10.2023
Teatterimuseo, Helsinki
18.10.2023
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
18.10.2023 – 20.10.2023
Kuopion taidemuseo, Kuopio
18.10.2023
Fiskarsin museo, Raasepori
18.10.2023 – 22.10.2023
Kuralan Kylämäki, Turku
18.10.2023 – 19.10.2023
Merikeskus Vellamo, Kotka
19.10.2023 – 20.10.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
20.10.2023
J. L. Runebergin koti, Porvoo
20.10.2023
Postimuseo, Tampere
20.10.2023
Designmuseo, Helsinki
21.10.2023
Suomen valokuvataiteen museo K1, Helsinki
21.10.2023
Lönnströmin taidemuseo, Rauma
23.10.2023 – 29.10.2023
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
26.10.2023
Museo Leikki, Espoo
27.10.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
27.10.2023
Mobilia, Kangasala
27.10.2023 – 29.10.2023
Museo Leikki, Espoo
28.10.2023 –
Palanderin talo, Hämeenlinna
28.10.2023
Kemin historiallinen museo, Kemi
28.10.2023
Fiskarsin museo, Raasepori
28.10.2023
Galleri Elverket , Raasepori
28.10.2023
Visavuoren museo, Valkeakoski
28.10.2023 – 29.10.2023
Helsingin Taidehalli, Helsinki
30.10.2023
Museo Leikki, Espoo
31.10.2023 – 12.11.2023
Jyväskylän yliopiston tiedemuseon Luontomuseo, Jyväskylä
31.10.2023
Tornionlaakson museo, Tornio
2.11.2023
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
4.11.2023 – 4.10.2023
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
4.11.2023
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
4.11.2023
Särestöniemi-museo, Kittilä
4.11.2023
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
6.11.2023
Työväenmuseo Werstas, Tampere
7.11.2023 – 12.11.2023
Oulun taidemuseo, Oulu
10.11.2023
Merikeskus Vellamo, Kotka
11.11.2023
Riihimäen taidemuseo, Riihimäki
11.11.2023
Työväenmuseo Werstas, Tampere
11.11.2023
Turun linna, Turku
11.11.2023
Talomuseo Glims, Espoo
12.11.2023
Talomuseo Glims, Espoo
12.11.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
13.11.2023
Museo Leikki, Espoo
18.11.2023
Arkkitehtuurimuseo, Helsinki
18.11.2023
Kuopion museo, Kuopio
18.11.2023
Postimuseo, Tampere
18.11.2023
Oulun taidemuseo, Oulu
19.11.2023
Museo Leikki, Espoo
21.11.2023
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
22.11.2023
Suomenlinna-museo, Helsinki
25.11.2023 – 14.1.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
25.11.2023
Rauman merimuseo, Rauma
25.11.2023
Riihisaari – Savonlinnan museo, Savonlinna
25.11.2023
Designmuseo, Helsinki
28.11.2023
Suojeluskunta- ja Lotta Svärd -museo, Seinäjoki
29.11.2023 – 30.11.2023
Haminan kauppiaantalomuseo, Hamina
2.12.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
2.12.2023
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
2.12.2023
Palanderin talo, Hämeenlinna
2.12.2023
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
2.12.2023
Fiskarsin museo, Raasepori
2.12.2023 – 13.1.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
4.12.2023 – 6.1.2024
Sodan ja Rauhan keskus Muisti & Päämajamuseo, Mikkeli
6.12.2023
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
8.12.2023
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
8.12.2023 – 9.12.2023
Lohjan Museo, Lohja
9.12.2023 – 10.12.2023
Pohjanmaan museo, Vaasa
9.12.2023
Helsingin kaupunginmuseo, Ruiskumestarin talo, Helsinki
10.12.2023
Lohjan Museo, Lohja
13.12.2023
Designmuseo, Helsinki
16.12.2023
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
19.12.2023 – 7.1.2024
Museo Leikki, Espoo
22.12.2023
Helsingin Taidehalli, Helsinki
26.12.2023 – 29.12.2023
Museokeskus Taika, Hyvinkää
27.12.2023 – 7.1.2024
Museo Leikki, Espoo
28.12.2023
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
28.12.2023
Teatterimuseo, Helsinki
2.1.2024 – 5.1.2024
Tekniikan museo, Helsinki
2.1.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
6.1.2024
Talomuseo Glims, Espoo
7.1.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
8.1.2024
Postimuseo, Tampere
21.1.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
23.1.2024 – 26.1.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
24.1.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
25.1.2024 – 21.3.2024
Museo Leikki, Espoo
26.1.2024
Museo Leikki, Espoo
26.1.2024
Näyttelykeskus WeeGee, Espoo
26.1.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
27.1.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
27.1.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
27.1.2024
Designmuseo, Helsinki
30.1.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
3.2.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
3.2.2024
Designmuseo, Helsinki
3.2.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
3.2.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
3.2.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
5.2.2024 – 14.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
10.2.2024
Helsingin Taidehalli, Helsinki
10.2.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
10.2.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
11.2.2024
Museo Leikki, Espoo
14.2.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
14.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
15.2.2024
Museo Leikki, Espoo
16.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
17.2.2024 – 18.2.2024
Museo Leikki, Espoo
17.2.2024 – 20.2.2024
Forssan museo, Forssa
17.2.2024
Kuopion museo, Kuopio
17.2.2024 – 10.3.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
17.2.2024
Suomen maatalousmuseo Sarka, Loimaa
17.2.2024 – 10.3.2024
Luontotalo Arkki, Pori
17.2.2024 – 3.3.2024
Rakennuskulttuuritalo Toivo ja Korsmanin talo, Pori
17.2.2024 – 3.3.2024
Rosenlew-museo, Pori
17.2.2024 – 3.3.2024
Vanha raatihuone, Porvoon museo, Porvoo
17.2.2024 – 18.2.2024
Rauman taidemuseo, Rauma
17.2.2024
Tiedekeskus Pilke, Rovaniemi
17.2.2024 – 10.4.2024
Talomuseo Glims, Espoo
18.2.2024
Forssan museo, Forssa
19.2.2024 – 3.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
19.2.2024 – 23.2.2024
Merkki, Helsinki
19.2.2024 – 25.2.2024
Suomenlinna-museo, Helsinki
19.2.2024 – 25.2.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
19.2.2024 – 10.3.2024
Vakoilumuseo, Tampere
19.2.2024 – 1.3.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
19.2.2024 – 23.2.2024
Heureka, suomalainen tiedekeskus, Vantaa
19.2.2024 – 3.3.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
19.2.2024 – 25.2.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
20.2.2024
Hotelli- ja ravintolamuseo, Helsinki
20.2.2024 – 24.2.2024
Teatterimuseo, Helsinki
20.2.2024
Suomen Rautatiemuseo, Hyvinkää
20.2.2024 – 25.2.2024
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
20.2.2024 – 22.2.2024
Merikeskus Vellamo, Kotka
20.2.2024 – 21.2.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
20.2.2024 – 25.2.2024
Salon taidemuseo - Veturitalli, Salo
20.2.2024 – 21.2.2024
Sinebrychoffin taidemuseo, Helsinki
21.2.2024
Järvenpään taidemuseo, Järvenpää
21.2.2024 – 23.2.2024
Luontotalo Arkki, Pori
21.2.2024
J. L. Runebergin koti, Porvoo
21.2.2024 – 3.3.2024
Fiskarsin museo, Raasepori
21.2.2024 – 23.2.2024
Rauman taidemuseo, Rauma
21.2.2024
Halosenniemi, Tuusula
21.2.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
24.2.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
24.2.2024
Mobilia, Kangasala
24.2.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
24.2.2024 – 2.3.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
24.2.2024 – 25.2.2024
Riihimäen taidemuseo, Riihimäki
25.2.2024
Työväenmuseo Werstas, Tampere
25.2.2024 – 3.3.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
26.2.2024 – 1.3.2024
Designmuseo, Helsinki
27.2.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
27.2.2024
Pohjanmaan museo, Vaasa
27.2.2024 – 3.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
28.2.2024
Mikkelin taidemuseo, Mikkeli
28.2.2024
Seinäjoen museot, Etelä-Pohjanmaan museo, Seinäjoki
28.2.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
28.2.2024
Nelimarkka-museo, Etelä-Pohjanmaan aluetaidemuseo, Alajärvi
29.2.2024
Suomalaisen kirjan museo Pukstaavi, Sastamala
29.2.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
1.3.2024
K.H.Renlundin museo, Näyttelyhalli, Kokkola
1.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
2.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
2.3.2024 – 10.3.2024
Kuopion taidemuseo, Kuopio
2.3.2024 – 3.3.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
2.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
5.3.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
5.3.2024 – 26.3.2024
Kuopion korttelimuseo, Kuopio
6.3.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
6.3.2024
Museo Leikki, Espoo
8.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
8.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
8.3.2024
Kuopion museo, Kuopio
8.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
9.3.2024
Palanderin talo, Hämeenlinna
9.3.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
9.3.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
15.3.2024
EMMA - Espoon modernin taiteen museo, Espoo
16.3.2024
Espoon kaupunginmuseo, KAMU, Espoo
16.3.2024 – 17.3.2024
Ateneumin taidemuseo, Helsinki
16.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
16.3.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
16.3.2024
K.H.Renlundin museo, Roosin talo, Kokkola
16.3.2024
Museokeskus Vapriikki, Tampere
17.3.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
21.3.2024
Museo Leikki, Espoo
22.3.2024
Nykytaiteen museo Kiasma, Helsinki
22.3.2024 – 8.5.2024
Museo Leikki, Espoo
23.3.2024
Hämeenlinnan taidemuseo, Hämeenlinna
23.3.2024
Seinäjoen museot, Etelä-Pohjanmaan museo, Seinäjoki
23.3.2024 – 23.3.2023
Taide- ja museokeskus SINKKA, Kerava
24.3.2024
Lottamuseo, Tuusula
24.3.2024
Keski-Suomen museon käsityöläismuseot, Jyväskylä
25.3.2024 – 28.3.2024
Designmuseo, Helsinki
26.3.2024
Lastentarhamuseo, Helsinki
26.3.2024
Museo Leikki, Espoo
28.3.2024
LUOMUS Kaisaniemen kasvitieteellinen puutarha, Helsinki
28.3.2024 – 31.3.2024
Urheilun ja liikunnan kulttuurikeskus TAHTO, Helsinki
28.3.2024 – 1.4.2024
Turun yliopiston kasvitieteellinen puutarha, Turku
28.3.2024 – 1.4.2024
Merkki, Helsinki
30.3.2024
Suomenlinna-museo, Helsinki
30.3.2024 – 31.3.2024
Teatterimuseo, Helsinki
30.3.2024 – 31.3.2024
Ahola, Järvenpää
30.3.2024
Fiskarsin museo, Raasepori
30.3.2024
Suomen lasimuseo, Riihimäki
30.3.2024 – 31.3.2024
Vantaan kaupunginmuseo, Vantaa
30.3.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
1.4.2024
Designmuseo, Helsinki
6.4.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
6.4.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
6.4.2024
Satakunnan Museo, Pori
6.4.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
13.4.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
14.4.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
17.4.2024
Lahden visuaalisten taiteiden museo Malva, Lahti
17.4.2024
Aalto2, Jyväskylä
19.4.2024
Keski-Suomen museo, Jyväskylä
19.4.2024
Taidemuseo Eemil, Lapinlahti
20.4.2024
Rauman merimuseo, Rauma
20.4.2024
Merkki, Helsinki
21.4.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
23.4.2024 – 23.4.2023
Ainola, Järvenpää
2.5.2024 – 29.9.2024
Ainola, Järvenpää
2.5.2024 – 29.9.2024
Museokeskus Taika, Hyvinkää
4.5.2024
Seinäjoen taidehalli, Seinäjoki
7.5.2024 – 28.5.2024
Suomen käsityön museo, Jyväskylä
8.5.2024
Ainola, Järvenpää
11.5.2024
Kimmo Pyykkö -taidemuseo, Kangasala
11.5.2024
Helsingin kaupunginmuseo, Helsinki
12.5.2024
Suomen kello- ja korumuseo Kruunu, Espoo
18.5.2024
Suomen Ilmailumuseo, Vantaa
18.5.2024
Ahlström Voyage, Noormarkku
25.5.2024
Satakunnan Museo, Pori
4.6.2024 – 7.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
13.6.2024
Kuopion museo, Kuopio
13.6.2024
Ainola, Järvenpää
26.6.2024 – 31.7.2024